EAA Monografisi Tüm Dünyada Satışta

mimarizm.com / 23 Ekim 2013

EAA-Emre Arolat Architects'in yaklaşık bir yıldır üzerinde çalıştığı "Context and Plurality" (Bağlam ve Çoğulluk) başlıklı monografisi, Rizzoli yayınevi tarafından basıldı.

                   


Mimarlık ve sanat alanında dünyanın en önemli yayınevlerinden biri olan Rizzoli New York tarafından, Philip Jodidio ve Süha Özkan'ın editörlüğünde yayına hazırlanan "EAA Emre Arolat Architects - Context and Plurality" adlı kitap, Emre Arolat Mimarlık tarafından son dönemde üretilen çalışmaları içeriyor.

İlk olarak New York'ta satışa çıkan kitap, bu aydan (Ekim 2013) itibaren Amerika ve Avrupa başta olmak üzere tüm dünyada satışa sunulacak.


Türkiye'deki mimarlık etkinliği adına önemli bir adım

EAA'dan yapılan açıklamada; "Kitabın uluslararası bir yayınevi tarafından bir Türk mimarlık ofisi adına yayınlanan ilk monografi olmasının, Türkiye'de gerçekleşmekte olan mimarlık etkinliğinin dünyadaki bilinirliğinin artması açısından hayli ciddi ve önemli bir ilk adım olduğuna inanıyoruz" denildi.


Yayına eşlik eden uluslararası etkinlikler

Kitabın Amerika ve Avrupa'daki yayın tarihlerine uygun olarak yurtdışında iki ayrı etkinlik planlayan EAA, kutlama programını, mimarlık camiasına değerli katkılarda bulunmuş akademisyenler tarafından yapılacak konuşmalar ile zenginleştirdi.

New York'ta, Amerikan Mimarlar Enstitüsü'ne ait Mimarlık Merkezi'nde 17 Ekim Perşembe akşamı gerçekleşen ilk toplantıda mimar, eleştirmen ve tarihçi Kenneth Frampton çağdaş dünya mimarlığı üzerine bir konuşma yaptı.

Londra'da, The Royal Institute of British Architects (RIBA)'da 31 Ekim Perşembe günü saat 18:00'de düzenlenecek ikinci etkinlikte, İngiltere'nin saygın mimarlık kuramcılarından Charles Jencks, EAA'nın işleri ve Türk mimarlığı ile bağlantılı bir konferans verecek.


İstanbul lansmanı Zorlu'da...

Serinin son etkinliği, 18 Kasım 2013 tarihinde İstanbul'da gerçekleşecek. Zirve Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekan Yardımcısı Yard. Doç. Dr. Ahmet Turhan Köksal'ın moderatörlüğünü üstlendiği "Yatırım'da Mimari Tasarım'ın Rolü" başlıklı panel, Zorlu Center Tiyatro Salonu'nda saat 18:00'de başlayacak.


Kitap hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :