A Tasarım Mimarlık Şimdi de Kitabıyla Yurtdışında

mimarizm.com / 14 Mayıs 2014

Monografili ofisler kervanına A Tasarım Mimarlık da katıldı. On yedi yılı geride bırakan pratiğin hikayesini anlatan kitap, "A Tasarım Mimarlık: The Architecture of Ali Osman Öztürk" adını taşıyor.


Armada, Panora, Tepe Prime, Congresium, TOBB ETÜ, Türk Telekom Genel Müdürlüğü, Via / Port yapılarıyla tanınan Y. Mimar Ali Osman Öztürk, 1997 yılında kurduğu A Tasarım Mimarlık ofisi ile gerçekleştirdiği projelerini, mimarlık ve sanat kitapları konusunda uzman Images Publishing 'in ‘The Master Architect Series' dizisinde yayına sundu.

Kitapta, kurucu Ali Osman Öztürk'ün yanı sıra Prof. Dr. Suha Özkan, Mimar Erkut Şahinbaş ve Prof. Dr. Celal Abdi Güzer'in de yazıları yer alıyor. Karma kullanımlı yapılardan eğitim yapılarına, çalışma mekanlarından konutlara kadar pek çok proje; çizimleri, fotoğrafları, eskizleri ve hikayeleri ile paylaşılıyor.


           


İlk olarak www.amazon.com ve www.imagespublishinggroup.com sitelerinde satışa sunulan kitap, Mayıs ve Haziran aylarında İstanbul, Ankara ve Venedik'te yapılacak lansmanlar ile tanıtılacak.

A Tasarım Mimarlık, yerel ve uluslararası çalışmalarını Ankara ve İstanbul ofislerindeki kurumsal yapısı içinde sürdürüyor.


Künye
Kitabın adı: A Tasarım Mimarlık: The Architecture of Ali Osman Öztürk
Editör: Mandy Herbet
Yazarlar: Prof. Dr. Suha Özkan, Erkut Şahinbaş, Prof. Dr. Celal Abdi Güzer, Ali Osman Öztürk
Yayınevi: The Images Publishing Group Pty Ltd. - The Master Architect Series
Yayın yılı: 2014
Yayın dili: İngilizce
Sayfa adedi: 272 s.
Dış kapak özelliği: Ciltli, karton kutu içinde
Ebatları: 30 x 22.3 cm
ISBN 978 1864 705652


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :