Çocukların Kentlilik Bilincini Geliştirmek

mimarizm.com / 24 Şubat 2012


TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Çocuk ve Mimarlık Çalışmaları Merkezi'nin "Çocuk ve Mimarlık" çalışmaları, 10. yılını kutluyor.

Çocuklarda kentlilik bilinci geliştirilmesi
; kent kültürü, sağlıklı bir çevre ve kaliteli mimarlık konularında farkındalık oluşturulması amacıyla yürütülen ve ilköğretim, ortaöğretim ve okul öncesi çocuklar ile okul dışında dezavantajlı çocuklara yönelik olarak sürdürülen çalışmaların tanıtımı için, bir de kamu spotu hazırlandı.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi'nin "Çocuk ve Mimarlık" çalışmaları kapsamında 2012 yılında toplam 7 yarışmadan oluşan özel bir etkinlik programı da hazırladı.

Etkinlikler kapsamında, sanatçıların, aydınların, yazarların, çocukların ve mimarların; mimarlık, çevre, kent ve kültürel miras alanlarına dair fikir üretmeleri ve uygulanmış çocuk dostu tasarımların ödüllendirilmesi amaçlanıyor. Bu doğrultuda, "Çizgi Film", "Kısa Film", "Genç Seyirci İçin Oyun" yarışmalarının ikincileri ve "Kentimi Okuyorum Çocuk Kitapları" yarışmasının üçüncüsü düzenleniyor.

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi "Çocuk ve Mimarlık" çalışmaları etkinlik programı hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :