Cité des Arts'ın Yeni Dönem Başvuruları Devam Ediyor

mimarizm.com / 02 Kasım 2012

Paris Cité Internationale des Arts misafir sanatçı programının Ocak - Nisan 2013 dönemi için başvurular kabul edilmeye başladı. İKSV tarafından yürütülen ve 2029 yılına dek kesintisiz devam edecek misafir sanatçı programına katılacak sanatçılar, 7 kişilik seçici kurul tarafından belirleniyor.

Cité Internationale des Arts misafir sanatçı programına davet edilecek sanatçıların seçimi, İKSV Yurtdışı Projeler bölümü koordinasyonunda, açık çağrı sistemiyle yapılıyor. Başladığı 2009 yılından bu yana 4 aylık süreçlerde başvuruları açan İKSV, bundan böyle başvuruları tüm yıl boyunca kabul edecek. Ocak-Nisan, Mayıs-Ağustos ve Ekim-Aralık dönemlerinde Cite des Arts Atölyesi'nde yaşayacak olan sanatçıların seçimi için portfolyoların başvurulmak istenen dönemden iki ay önce gönderilmesi, sanatçıların o dönem için seçime katılmasına yeterli olacak.

Ocak - Nisan 2013 dönemi misafir sanatçı programına katılmak isteyen sanatçıların başvurularını 12 Kasım 2012 Pazartesi akşamı saat 17:00'ye kadar ilgili e-posta adresine iletmesi gerekiyor.

Paris'te yer alan Cité Internationale des Arts, aynı anda ev sahipliği yaptığı 350 sanatçıya tahsis ettiği kişisel atölyelerde, iki aydan bir yıla kadar konaklama imkânı sağlıyor. Bünyesindeki sergi salonları, prova odaları, konser ve gösteri alanlarının yanı sıra, çeşitli atölyelerle sanatçılara kendilerini geliştirme ve aktif üretim fırsatı sunuyor. Çeşitli coğrafya ve disiplinlerden sanatçıları ağırlayan kurumda örneğin Almanya'nın 20, İsviçre'nin 17, Çin'in 16, Japonya'nın 14, İran'ın 4 atölyesi bulunuyor.

İKSV tarafından yürütülen misafir sanatçı programının 2012 yılındaki üçüncü konuğu Ferhat Özgür, Cite des Arts'daki çalışmalarını Ocak ayına kadar sürdürecek. Ocak-Nisan, Mayıs-Ağustos ve Eylül-Aralık dönemleri için her yıl üç kere gerçekleşecek olan sanatçı seçimlerine başvuru duyuruları İKSV'nin web sitesinden takip edilebilecek.

Başvuru Şartları:
- TC vatandaşı olmak
- İngilizce veya Fransızca dillerinden birini iyi derecede biliyor olmak
- Görsel Sanatlar alanında profesyonel olarak çalışıyor olmak

Başvuru için gerekli belgeler:
- PDF formatında sanatçı portfolyosu (İngilizce ve Türkçe, en fazla 6 MB büyüklüğünde)
- CV ve irtibat bilgileri (İngilizce ve Türkçe)
- Ocak-Nisan 2012 tarihleri arasındaki dört aylık süreçte Cité des Arts'ta yaşayıp çalışmasına engel olmadığını ve programa katılmaktaki amacını belirten niyet mektubu (İngilizce ve Türkçe)

Detaylı bilgi ve başvurular için:
İKSV - Yurtdışı Projeler
(0212) 334 07 54
(0212) 334 08 35
citedesarts@iksv.org


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :