Çeşme'den Dubai Olur mu?

E. Seda KAYIM / 23 Ocak 2009Altınkum:

Çeşme sahillerinin Miami'ye benzemesi, turizm yatırımlarının patlayacağı anlamına mı gelmektedir? "Miami", "Venedik Kanalı" ile çevre yoluna bağlandığında, Çeşme'de "Las Vegas etkisi" görülmesi umulmaktadır sanki. Peki ya tüm bunların sonunda "Çeşme'den Öğrenmek" şeklinde bir kitap yazılabilecek midir?

"Tursite ve Altınkum plajlarımız dünyanın nadide plajlarındandır. Miami sahilleri benzeri bir planlama ile kıyı şeridi korunarak, 150 metre içeriden geçen sahil yolu arasında plaj tesisleri tüm halkımızın faydalanabileceği şekilde düzenlenecektir. Yolun üst tarafında kalan bölge de turizm yatırımlarına açılıp, Türkiye'mizin ve güzel Çeşme'mizin hizmetine sunulacaktır.

"Bütün Çiftlik Yarımadası planlanacak olup, planı olmayan yer kalmayacaktır. Çiftlik Yarımadası'na geçiş, otobandan çıkıldığında Karadağ eteklerinden devam ettirilerek, Girit Ovası'na bağlanacaktır. Bu yol Ovacık Ovası'nda yapmayı planladığımız Kanal ve Venedik Projesi Ana Bağlantı ile Çiftlik Mahallesi Çevre Yolu olarak planlanmaktadır."


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :