Berlusconi'ye Göre Bu Gökdelen 'Viagra'ya İhtiyaç Duyuyor...

mimarizm.com / 15 Temmuz 2008


Silvio Berlusconi

Milano kentinin eski kültür danışmanlarından Vittorio Sgarbi ise, Giornale dell'Arte dergisine konu hakkında yaptığı açıklamada Libeskind'in yapısının önüne ciddi bir engel çıktığını belirtti ve ekledi: "Mimar özür dilemedikçe Başbakan'ın bu gökdelenin yapımına izin vereceğini hiç sanmam." Bununla birlikte Fiera Milano'nun üstlenicilerine bağlı bir sözcü, projenin halen yürürlükte olduğunu bildirdi.

Bu, Berlusconi'nin ‘gevşek dil'inin ona düşmöan edindirmesine örnek teşkil eden ilk olay değil. İtalya'nın 2003 yılında başlayan Avrupa Birliği dönem başkanlığını kabul töreninde hazır bulunan Başbakan, bir Alman parlamento üyesine "Bir filmde Nazi kampı bekçisi olarak mükemmel dururdun" demişti. İtalya'nın en zengin iş adamı olan Berlusconi, 2006 yılındaki seçim kampanyaları sırasında kendisini İsa ile karşılaştırarak Katoliklerin tepkisini çekmişti.


Daniel Libeskind  

Medyayı sürekli olarak manipüle etmesiyle dile düşen Berlusconi'nin yanında Libeskind'in de ‘sütten çıkma ak kaşık' olduğunu söylemek yanlış olurdu. Ufak tefek, hızlı konuşan ve dünyaca ünlü kadın talk-show'cu Oprah Winfrey'nin ‘sabah programı'na dahi katılmış olan mimar, her tartışma ekseninden kendine bir pay çıkarmasıyla tanınıyor.

Konu hakkında Libeskind cephesinden henüz özür mahiyetinde bir ses de çıkmış değil... Bekleyip, Milano semalarındaki değişimin 'eğimini' göreceğiz.

Bu haber Radikal, The Independent, The Guardian, People ve The Art Newspaper'dan derlenmiştir.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :