Bacalarınızın Noel Baba Bakımını Yaptırdınız Mı?

Amber EROYAN / 19 Aralık 2011

İngiltereli mimarlık pratiği AR Design Studio, Noel Baba'yı daha rahat buyur edecek bir baca tasarımı geliştirdi. Bacanın boyutları, matematiksel bir formül esas alınarak hesaplandı.


Her şey Leo Park adlı gencin, proje geliştiricisine, yeni evlerinin bacasının Noel Baba için çok dar olduğundan yakınan mektubu göndermesiyle başladı. İngiltere, Winchester'lı mimarlık pratiği AR Design Studio'nun direktörü Andy Ramus bu noktada devreye girerek, 'Noel Baba dostu baca' tasarımına talip oldu.

Gayrimenkul şirketi Lower Mill Estate'in kurucu ortağı Jeremy Paxton , Building Design'dan Andrea Klettner'e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Evleri, mülk sahibinin istekleri doğrultusunda özelleştirmek Lower Mill'in görevleri arasında yer alıyor. Bu ister özel bir arka kapı üslubunu projeye uyarlamak olsun, ister hayali bir varlık için yöntemler geliştirmek olsun, her türlü istek kabulümüzdür."

Boyutu bir matematik formülünden yola çıkılarak hesaplanan baca, önümüzdeki hafta Noel Baba kostümlü bir modelin aşağı indirilmesi suretiyle test edilecek.

Mimar Andy Ramus 'un konuya ilişkin duygu ve düşünceleri ise şöyle: 

"Uzmanlık alanımız küçük ölçekli yapılar ve bu projenin bugüne dek gerçekleştirdiğimiz en küçük ve en eşsiz küçük yapı olduğunu söyleyebiliriz. Leo'nun ve Noel Baba'nın çalışmamızdan memnun kalacağını umuyoruz.


Bu haber, bdonline.co.uk'den derlenmiştir.


Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :