Arolat, Ağa Han Ödülü'nü Burs Programına Bağışlıyor

mimarizm.com / 22 Şubat 2011
Mimar Emre Arolat, İpekyol Tekstil Fabrikası projesiyle kazandığı 2010 Aga Khan Mimarlık Ödülü'nü, kendisinin de 1986 yılında mezun olduğu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencilerine burs olarak bağışlıyor.

MSGSÜ Mimarlık Fakültesi lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin yararlanabileceği bir araştırma-anlama bursu olan EAA Araştırma-Anlama Bursu (EAAB) 22 Şubat 2011, Salı günü Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu'nda düzenlenen bir tanıtım toplantısı ile duyuruldu.

Başvuruları 22 Şubat – 25 Nisan 2011 tarihleri arasında kabul edilecek olan EAA Araştırma-Anlama Bursu (EAAB)Yürütme Kurulu'nda aynı zamanda bursun 2011 dönemi seçici jürisi olarak da görev yapacak olan Prof. Dr. İhsan Bilgin (İstanbul Bilgi Üniversitesi), Emre Arolat (EAA), Nil Aynalı (EAA), Prof. Dr. Suphi Saatçi (MSGSÜ) ve Doç. Dr. Murat Cemal Yalçıntan (MSGSÜ) bulunuyor.

Başlangıç kaynağını 2010 Ağa Han Ödülü maddi tutarından alan EAA Araştırma-Anlama Bursu (EAAB) gelecek mimarlık ortamı için durum odaklı bir mimarlık kavrayışını teşvik ederek bu kavrayışa yönelen güçlü adımları hem maddi bir kaynak, hem de bir etkileşim ortamı vasıtasıyla desteklemeyi amaçlıyor. EAA Araştırma Anlama Bursu'nun, EAA varolduğu sürece devam etmesi öngörülüyor.


EAA-Emre Arolat Architects Hakkında:

EAA - Emre Arolat Architects
Emre Arolat ve Gonca Paşolar tarafından 2004 yılında kuruldu; 2008'de Şaziment ve Neşet Arolat'ın, 2009'da da Sezer Bahtiyar'ın ortak olarak katılımı ile farklı mimarlık kuşaklarının deneyimlerinin harmanlandığı, uluslararası standartlarda hizmet veren bir mimarlık ofisi haline geldi. Grubun mimari önemi Antalya'daki Minicity Maket Parkı için alınan 2005 Avrupa Birliği Ödülleri Mies Van der Rohe Ödülü, 2006'da Muğla'daki Dalaman Uluslararası Havalanı ve 2008'de Minicity Maket Parkı için alınan "Architectural Review Awards for Emerging Architecture" ödülleri, 2008'de Zorlu Center projesiyle "Master Plan" kategorisinde alınan "Cityscape Dubai Special Award", 2009'da "Tekfen Kağıthane Ofisleri" ve "Milas Golf Oteli" projeleriyle alınan "MIPIM AR Future Project Awards", 2009'da "Konut" kategorisinde "Zorlu Konak Residence", "Ticari" kategoride ise "Zorlu Center Projesi", "Santralistanbul Çağdaş Sanatlar Müzesi" ve "Lara Kervansaray Oteli ve Kongre Merkezi" ile alınan "Europe and African Property Awards", 2009'da "7800 Çeşme Konutları ve Oteli" ile alınan "Yılın En İyi Çok Amaçlı Yapısı", 2010 yılında Gonca Paşolar ve Kerem Piker'in layık görüldüğü "Europe 40 Under 40 Awards", 2010'da Santralistanbul Çağdaş Sanatlar Müzesi ile alınan "International Architecture Awards", 2010'da "7800 Çeşme Konutları ve Oteli", "Folkart Narlıdere Evleri", "Tekfen Kağıthane Ofisleri" ve "Raif Dinçkök Yalova Kültür Merkezi" projeleriyle alınan European Property Awards ve Cityscape Dubai Awards 2010'da "Minicity Maket Parkı" ve "Maksimum Evler" Projeleriyle "En İyi Rekreasyon Yapısı" ve "En İyi Konut Yapısı" ödülleri', 2010'da İpekyol Tekstil Fabrikası ile Emre Arolat'a sunulan "Aga Khan Mimarlık Ödülü" gibi değerli uluslararası ödüllerle desteklendi.

EAA-Emre Arolat Architects'in güncel işleri arasında geçtiğimiz yıl birçok uluslararası mimarlık kuruluşunun katıldığı yarışmayı kazanarak üstlendiği ve Avrupa'nın en kapsamlı projelerinden olan Zorlu Center'ın yanısıra, Tekfen Kağıthane Ofispark, Mecidiyeköy'de konut ve alışveriş merkezi, Göktürk'de konut yerleşimleri, Ulus Savoy Konutları, Ataşehir'de alışveriş ve kültür merkezi, Etiler'de çok katlı otel, Maslak'ta ofis yapısı, Eyüp Belediyesi Nikah Dairesi, Maçka Oteli, Kağıthane Kızlarağası Bölgesi Kentsel Planlama Projesi, İzmir'de İşGyo Konut ve Ticaret Merkezi, İzmir Zorlu Konak Residence, Bergama Kültür Merkezi, Bodrum Büyük Kulüp, Bodrum Vicem Konut Yerleşimi, Bodrum Öztek Konut Yerleşimi, Yalova'da Raif Dinçkök Kültür Merkezi, İzmit'te endüstriyel miras alanı kentsel dönüşümü, Seyrantepe'de karma kullanımlı yapı kompleksi, Antakya'da otel, Mecidiyeköy'de konut ve ticaret merkezi gibi önemli projeler bulunuyor.
 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :