MSGSÜ'den Emre Arolat’a Osman Hamdi Bey Sanat Ödülü

mimarizm.com / 07 Mart 2011
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) tarafından, bu yıldan itibaren verilmeye başlanan Osman Hamdi Bey Sanat Ödülü'nün ilk sahibi Emre Arolat oldu. 7 Mart Pazartesi akşamı düzenlenen törenle takdim edilecek olan ödüle paralel olarak Tophane-i Amire'de EAA-Emre Arolat Architects'in güncel üretimlerine yer verilecek bir de sergi düzenleniyor.

EAA'nın "şimdiki zaman"ından bir kesit niteliği taşıyan "An/Moment" sergisi ofisin halen uğraşmakta olduğu yakın zamana dair üretimlerine yer verecek. Bilindik retrospektif mimarlık sergilerinin aksine henüz geçmişte kalmamış, dolayısıyla mesafe kazanılmamış, ofisin yakın zamana dair üretiminin yer aldığı sergide; EAA'nın gündemindeki projeler, konular, olaylar ve kişiler üzerinde oynama yapılmamış gerçek dokümanlarıyla yer buluyor, ofisin "yakın geçmiş zaman"a dair belleği görünür ve içinde dolaşılabilir kılınıyor.

2010 yılında kazanılan 18 ayrı ödül ile Ağa Han Mimarlık Ödülü üzerinden, EAA'nın ödül kurumuyla ilişkisi, ofis yaşamı, proje sürecinde üreyen/üretilen dokümanlar, eskiz defterleri, kişisel notlar ve video kayıtları ile zenginleşen sergi, tamamlanmış bütünsel bir anlatıdan ziyade fragmanlarda oluşan yapısıyla izleyiciyi içine çekiyor ve serginin parçası haline getiriyor. 

7 Mart Pazartesi akşamı Tophane-i Amire'de düzenlenecek olan Osman Hamdi Bey Sanat Ödülü töreninin ardından açılacak olan "An/Moment" sergisi 8-24 Mart 2011 tarihleri arasında izlenebilecek.

 

 

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :