Ankara'yı Değiştiren 'Müzik Kutusu' TSMD'de Tartışıldı

mimarizm.com / 25 Ekim 2013

Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD) Mimarlık Merkezi'nin Seranit Yapı Grubu sponsorluğunda düzenlediği "Ankara'yı Değiştiren Projeler: 10/10 Forumları" devam ediyor. 23 Ekim Çarşamba akşamı düzenlenen yedinci forumda ‘Şehrin Müzik Kutusu' teması işlendi.TSMD Mimarlık Merkezi'nde gerçekleştirilen ‘Şehrin Müzik Kutusu' temalı oturumda, 17 yıl sonra hayata geçirilen Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu (AKM CSO) projesi incelendi.

ODTÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Ayşen Savaş'ın moderatörlüğünde gerçekleşen oturumun konuşmacıları da sektörün deneyimli isimleriydi. ‘Şehrin Müzik Kutusu'nu; TSMD Yönetim Kurulu Başkanı Yeşim Hatırlı, Yüksek Mimar ve Proje Müellifleri Semra ve Özcan Uygur, Mimari Proje Yarışması Jüri Üyesi Mimar Nuran Ünsal, Statik Proje Müellifi Yüksek İnşaat Mühendisi Danyal Kubin ve İnşaat Yüklenicisi Behçet Çağlar tartıştı.Ocak 2013'ten bu yana her ay düzenlenen forumlarda; yapımı devam eden yeni bir proje üzerinden kent, ana aksların dinamiği, gelişimi, değişimi, mevcut ve gelecek öngörüleri inceleniyor. Forumlar, mimar ve sektör paydaşlarını sağlıklı bir diyalog ve eleştiri ortamı çerçevesinde bir araya getirerek başkentin mimari gelişimine ışık tutmayı hedefliyor.

Mesleki üretim ve süreçlere dair tüm aşamaların, sorunların ve çözümlerin tatışıldığı birebir paylaşım ortamı sunan oturumlar, aynı zamanda mimarlık öğrencileri ve mesleğin yeni katılımcıları için de yol gösterici oluyor.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :