Adobe Dijital Medya Müzesi'nin Yeni Sergisi Açıldı

mimarizm.com / 21 Aralık 2011

Bard Üniversitesi Küratörlük Çalışmaları Merkezi Yöneticisi Tom Eccles tarafından organize edilen ve Mariko Mori'nin çalışmalarının yer aldığı "Journey to Seven Light Bay" sergisi, Adobe Dijital Medya Müzesi'nde (Adobe Museum of Digital Media) açıldı.

Sergi, Mori'nin sanat ve teknolojinin sınırlarını zorlayan çalışmasının en yeni parçasını oluşturuyor. Adobe Dijital Medya Müzesi'ne uğrayan ziyaretçiler, Mariko Mori'nin muazzam seramik çalışmasının ilk bölümünü görme fırsatı yakalıyor ve çalışmaların hayat bulmadan önce nasıl bir görünüme sahip olacakları hakkında fikir sahibi oluyor. Japonya Okinawa'daki Miyako Adası'nda bir koya yerleştirilecek olan Primal Rhythm adlı tasarımın içinde, koydaki gelgitlerle birlikte renk değiştirecek olan güneş sütunu ve aytaşı yer alıyor. Mori'nin kurmuş olduğu Faou Kuruluşu tarafından üretilen Primal Rhythm'ın ilk bölümü, Japonya'da kış gündönümü olan 22 Aralık tarihinde, güneş sütununun tamamlanmasının ardından açılacak. ;Adobe Dijital Medya Müzesi'nin, Japonya'da gerçekleşen projenin dijital olarak, dünya çapında daha geniş kitlelere erişmesine yardımcı olduğunu belirten Mori, sanatsal bakış açısı sayesinde doğal yaşam farkındalığını artırmayı sağlayan projesi için şunları söyledi:

"Bu çalışma, dünyevi ve ruhani olanı birleştirmek için tasarlanmıştır. Bu dünyadaki doğal güzelliklere gereken değeri veren sağlam bir kanıt olacaktır." 


Sergiyi gezmek için tıklayınız. Sanatçı, küratör ve müze hakkında ayrıntılı bilgi için ilerleyiniz. >>>>>


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :