ADC Young Guns 7'nin Galipleri Açıklandı

mimarizm.com / 26 Ekim 2009
Art Directors Club tarafından gerçekleştirilen disiplinlerarası ve portfolyo tabanlı uluslararası ödül programı "ADC Young Guns"ın yedincisinde kazananlar belirlendi. 14 ülkeden elli genç tasarımcı, bu senenin prestijli "Young Guns" titri ile onurlandırıldı. Ayrıca bu sene Moleskine'in sponsorluğunu üstlendiği özel bir seçki ile elli finalist arasından seçilen birinciye bin dolarlık para ödülü verildi.

Otuz yaş ve altındaki genç yaratıcı profesyonelleri davet eden ADC Young Guns, bu yıl 84 ülkeden katılım aldı. Grafik tasarım, fotoğraf, illüstrasyon, reklamcılık ve sanat yönetmenliği, interaktif tasarım, çevre tasarımı, film, animasyon ve video, ürün tasarımı ve tipografi gibi geniş bir kategori aralığından katılımların kabul edildiği ödül programının değerlendirmesini, geçtiğimiz yılların kazananlarından oluşan 23 kişilik bir jüri yaptı.


Siggi Eggertsson

Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak "ADC Young Guns-Moleskine" ödülünün de verildiği ADC Young Guns 7'de, seçilen elli finalist arasından sıyrılarak birinciliğe oturan Almanya'dan Siggi Eggertsson bin dolarlık para ödülünün sahibi oldu. Birinciliği kıl payı bir farkla kaçıran Fransa'dan Fx&Matile ABD'den Mario Hugo ise 250'şer dolar değerindeki mansiyon ödülüne layık görüldüler.


Fx&Mat

İkonik "Young Guns" kübü ve bir senelik Arts Directors Club üyeliği ile ödüllendirilen ADC Young Guns 7'nin elli "mezun"una ait işler, 22 Ekim'den 6 Kasım'a dek New York ADC Gallery'de görülebilecek. Sergilenen işlerin Moleskine tarafından sınırlı sayıda üretilecek defterler ile de ölümsüzleştirileceği ödül programının bir diğer sürprizi ise, Ace Hotel ile yapılan işbirliği… New York Times tarafından "ülkenin en özgün yeni oteli" olarak adlandırılan Ace Hotel'in bu yıl sonlarında doğru yapacağı bir değerlendirme sonucunda şanslı finalistler, otel için özgün birer iş yapma olanağına kavuşacaklar.


Mario Hugo

ADC Young Guns 7'nin kazananlarına ait işleri görüntülemek için lütfen ilerleyiniz. >>>>>>
Tüm listeyi görüntülemek ve kazananların işlerini incelemek için lütfen tıklayınız.

İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :