12. İstanbul Bienali'nin 'Katalog'u Yayımlandı

mimarizm.com / 10 Ocak 2012

12. İstanbul Bienali küratörleri Jens Hoffmann ve Adriano Pedrosa tarafından hazırlanan ve bienalin kapsamlı değerlendirmesini sunan Katalog yayımlandı.

Pelin Derviş'in yayın yönetmenliğinde hazırlanan Katalog'da sanatçılarla ilgili bilgiler ve yapıtların görsellerinin yanı sıra Jessica Morgan, Julieta González, João Ribas, Chus Martinez ve Aykut Köksal'ın bu kitap için kaleme aldıkları makaleler yer alıyor. Jens Hoffmann ve Adriano Pedrosa'nın yazdığı metinleri ve serginin tamamının fotoğraflarını içeren Katalog'un tasarımı, Stripe tasarım ofisinden Jon Sueda tarafından yapıldı.


 görsel: www.cca.edu 

12. İstanbul Bienali kapsamında daha önce arşiv niteliği taşıyan iki ayrı yayın hazırlanmıştı: Aynı başlıklı konferansta tartışılan konuları paylaşan ve 2009'da düzenlenen 11. İstanbul Bienali'nin küratörleri ve dört sanatçının değerlendirmelerinden oluşan İstanbul'u Hatırlamak kitabı; küratörlerin katılan sanatçılarla yaptığı röportajları, karma sergiler için yazdıkları yazıları, katılımcı sanatçıların yapıtlarının fotoğraflarını, sergi mekanlarının planlarını, paralel etkinliklerin programını ve bienal projeleri hakkında ayrıntılı bilgileri içeren 432 sayfalık, tamamı renkli El Kitabı .

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve Yapı Kredi Yayınları tarafından, Vehbi Koç Vakfı'nın katkılarıyla yayımlanan 12. İstanbul Bienali yayınlarına archivebooks.org adresinden ulaşılabileceği gibi, yayınlar İKSV Tasarım Mağazası ve büyük kitapevlerinde bulunabilir.

 

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :