Tim Macfarlane YEM'de "Cam Mimarisinde Yapısal Çözümler"i Anlatacak

mimarizm.com / 06 Eylül 2011
Tim Macfarlane YEM'de "Cam Mimarisinde Yapısal Çözümler"i Anlatacak

Yapı-Endüstri Merkezi (YEM), dünyaca ünlü İngiliz yapı mühendisi Tim Macfarlane ile Türk yapı sektörü ve mimarlık alanının önde gelenlerini, ERA Mimarlık Şehircilik Müşavirlik koordinasyonuyla 11 Ekim 2011 Salı günü saat 19.00'da YEM Etkinlik Salonu'nda bir araya getiriyor.

Harvard Graduate School of Design ve Yale Üniversitesi gibi birçok önde gelen üniversitede mimarlık ve yapısal cam konusunda dersler veren Macfarlane, YEM'de gerçekleşecek "Cam Mimarisi'nde Yapısal Çözümler" başlıklı konferansında, yapısalcı mühendisin karşılaştığı zorlukların nasıl giderilebileceği ile kodlanmış pratiklerin rehavetinden sıyrılan mühendisliğin ne denli heyecan verici ve yenilikçi sonuçlar doğurabileceğini aktaracak.

Londra ve New York'ta bulunan merkez ofisleri aracılığıyla önemli projelere imza atan Tim Macfarlane, dört ortaklı uluslararası bir uygulayıcı olan Dewhurst Macfarlane and Partners grubunun New York ofisinin gelişmesine katkıda bulunarak İngiltere'ye geri dönmeden önce, büyük ölçekli pek çok üniversite ve sanat binası projesini hayata geçirdi. Bu projeler arasında; Princeton, Chicago ve Penn State Üniversiteleri'ne ait yeni binalar bulunuyor.


Seattle Public Library


Apple Store, 59thStreet, NewYork

Londra ofisinde konuşlanan ekibi yöneten ve öncü mimarlar ile strüktür mühendisliği ve cephe mühendisliğine ilişkin estetik ve çığır açıcı çözümler üzerine çalışan Macfarlane, bir yandan da uluslararası sanat, eğitim, konut ve kamu yapılarına yönelik tasarımlar gerçekleştiriyor.

Tim Macfarlane, yapısal cam kullanımına öncülük eden uygulamaları ile Dewhurst Macfarlane and Partners'a İngiltere Yapısal Mühendislik Kurumu'nun 'Yapısal Mühendislik Mükemmelliği Üstün Ödülü'nü kazandırmıştır.


Kimmel Centre for the Performing Arts


11 Ekim 2011 Salı günü YEM Etkinlik Salonu'nda İstanbullu dinleyicilerle buluşacak olan Tim Macfarlane, ikinci konferansını; Yapı-Endüstri Merkezi, İzmir Ticaret Odası, İzmir Ekonomi Üniversitesi ve ERA Şehircilik Mimarlık Müşavirlik'in katkıları ile 14 Ekim 2011 Cuma günü saat 17:00'de İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde gerçekleştirecek.

Program

18.30 - 19.00 
Kayıt
19.00 - 19.05  Açılış Konuşması | Prof. Dr. Ertun Hızıroğlu
19.05 - 20.00  "Cam Mimarisi'nde Yapısal Çözümler" Konferansı - Tim MacFarlane
20.05 - 20.20  Genel Değerlendirme ve Soru Cevap | Tim Macfarlane & Y.Mimar Ali Hızırıoğlu
20.20 - 20.45   İkram

Konferans simultane olarak İngilizceden Türkçeye çevrilecek. Kayıt ve detaylı bilgi için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :