TEDxIstanbul: Dream/Hayal Et

mimarizm.com / 23 Mart 2017
“Dream/Hayal Et” teması ile 1 Nisan’da Zorlu PSM’de gerçekleşecek olan TEDxIstanbul'un konuşmacıları arasında, hocaların hocası mimar Doğan Kuban da yer alıyor.

fotoğraf: Mehmet Eskici

Türkiye’nin en büyük konferanslarından TEDxIstanbul, yeni teması “Dream//Hayal Et” ile 1 Nisan’da TED Talks tutkunları ile bir araya geliyor. "Bugünümüz nasıl olursa olsun, istediğimiz gelecek hayallerimizle kurulur" diyen TEDxIstanbul, tüm konuklarını hayal kurmaya ve hayallerinin peşinden koşmaya çağırıyor.

Bu sene sekizinci yılını kutlayan TEDxIstanbul’un “Dream/Hayal Et” teması etrafında fikirlerini sunacak olan hayalciler ise oldukça iddialı. Gazeteci ve televizyoncu Aslı Şafak, hocaların hocası mimar Doğan Kuban, şarkı yazarı Harun Tekin, fotoğrafçı Mehmet Turgut, CNN Türk anchor Nevşin Mengü ve mutfağın neşesi Refika Birgül, konuklara ilham verecek hayalciler arasında. 

Doğan Kuban

İki ayrı oturumda farklı alanlardan konuşmacıların sahne alacağı etkinlik, 1 Nisan 2017 Cumartesi günü 13:30 – 19:00 saatleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Ana Tiyatro'da gerçekleşecek.


Tema: Dream // Hayal Et 

Hayal Et.

Hepimizin irili ufaklı, gerçekleşmesi olağan ya da zor hayalleri vardır. Ayrı bir dünyaya giriş bileti sağlayan hayallerimiz başarabileceklerimizin de sınırlarını belirler. En eski buluşlar ve en yeni teknolojiler de ihtiyaçlarımızdan değil hayallerimizden çıkma. Ne de olsa Einstein’in dediği gibi “Hayal kurmak bilgiden daha önemli.”

“Başımıza icat çıkarma!” geniyle yetişen bizler için ise durum tamamen farklı. Türkiye’de yapılan bir araştırma açıkça ortaya koyuyor ki çocuklarımızın bile sadece yarısı hayal kuruyor. Çocukluğunda bile yeterince hayal kurmayan bizler, yetişkinliğe adım attığımızda hayal kurmayı hepten bırakıyoruz. Nüfusumuz gençleşirken hayallerimiz yaşlanıyor. 25 yaşına geldiğimizde başımızı sokacak bir ev ve bize para kazandıracak bir meslek sahibi olmak en kolektif “hayalimiz” oluyor. 

Başarabileceğimiz işlerin büyüklüğünü imkan, zeka, para, eğitim ya da çevre unsurlarının etkilediği şüphesiz doğru. Ancak unutmayalım ki bugünümüz nasıl olursa olsun istediğimiz gelecek hayallerimizden yapılma. Hayal etmeyi tekrar öğrenmek, korkmadan hayal etmek, çocuklarımıza kendi hayallerini gerçekleştirebilecekleri bir gelecek bırakmak zorundayız.
Birlikte büyük hayaller kurmak dileğiyle. 

TEDxIstanbul

Konuşmacılar:
Aslı Şafak, Gazeteci ve Televizyoncu
Ayşe Kurucu, Gezgin Teyze
Doğan Kuban, Bir Rönesans Adamı
Gamze Tutan, Gönüllü Eğitmen
Harun Tekin, Şarkı Yazarı
Mehmet Turgut, Fotoğrafçı
Miray Akovalıgil, Komedyen
Nevşin Mengü, CNN Türk Anchor
Orhan Bahtiyar, Yazar / Mühendis
Refika Birgül, Mutfağın Neşesi
Tayfun Akın, Akademisyen

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.
 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :