Söyleşi: Yerli Ormanlık Alanların Restorasyonu ve Sürdürülebilir Ormancılık

mimarizm.com / 15 Mart 2024
"Talk with Prof. Ása L. Aradóttir, Agricultural University of Iceland on "Restoration of native woodlands and sustainable forestry" başlıklı etkinlik, 22 Mart Cuma günü 11:00'da çevrimiçi gerçekleşecek.

IFLA (International Federation of Landscape Architects) Avrupa'nın Tarımsal Peyzajlar Çalışma Grubu tarafından organize edilen söyleşi serisinin 3.'sü "Profesör Ása L. Aradóttir ile Yerli Ormanlık Alanların Restorasyonu Ve Sürdürülebilir Ormancılık Hakkında Söyleşi" ismi ile 22 Mart 2024 tarihinde İstanbul saatiyle 11.00'da çevrim içi olarak gerçekleşecek. 

İzlanda Ziraat Üniversitesi Çevre ve Orman Bilimi Bölümü Profesörü Prof. Ása L. Aradóttir, İzlanda‘da iklim değişikliğiyle mücadele etmek ve biyolojik çeşitliliği güçlendirmek için bir yeniden ağaçlandırma projesi hakkında konuşacak.

Panelistler:

- Lizbon Üniversitesi‘nden Selma Pena, özellikle orman yangınlarıyla mücadele amacıyla, Okaliptüs ile yeniden ağaçlandırılan alanları yerli türlerden oluşan ormanlarla değiştirme planlarını sunacak.

- FERN Organizasyonu Martin Pigeon, sürdürülebilir ormancılık konusunda FERN‘in bakış açısını ve gerçekleştirdiği eylemleri sunacak ve ormanların iklim değişikliği üzerindeki etkilerini unutmadan kereste üretiminin nasıl yönetileceği, ekosistem hizmetlerinin temini ve ormanların sürdürülebilirliği ve biyoçeşitliliğin artırılması konularında sunum yapacak.

- Matt King, Vestre‘yi ve sürdürülebilir üretimini tanıtacak.

Kayıt için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :