Mimarlık ve Eğitim Kurultayı VIII "Mimarlık ve Eğitim: Nereye?"

mimarizm.com / 03 Ağustos 2015
On yılı aşkın deneyim ve birikimi ile 2001 yılından başlayarak her iki senede bir düzenlenen Mimarlık ve Eğitim Kurultayı'nın sekizincisi, 12-13 Kasım 2015 tarihlerinde "Mimarlık ve Eğitim: Nereye?" temasıyla gerçekleşecek.

 

Mimarlık ve Eğitim Kurultaylarında mimarlık eğitiminin ve mimarlığın sorunları formasyon, yeniden yapılanma, süreklilik, değişim, yetki ve sorumluluk, gelişim, çeşitlenme, bütünleşme ve dayanışma temelinde ele alınarak meslek ortamı ve üniversiteler arasında işbirliğinin kurgulanması ve ortak çözüm arayışına gidilmesi amaçlanıyor. Ayrıca bu çalışmalarda katılımcılığın artırılması, bilgi ve belgelerin mimarlık ortamına düzenli olarak aktarılması benimseniyor.

Bu sene Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan Mimarlık ve Eğitim Kurultayı'nın sekizincisi, birinci gün programında "Mimarlık ve Toplum", ikinci gün programında ise "Mimarlıkta Eğitim Politikaları" konusuna odaklanacak.

Kurultayın teması çerçevesinde oluşturulan çalışma grupları toplantılarında yapılan değerlendirmeler, belgeler ile tüm kurultay süreci buradan takip edilebilir.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :