V. Mimarlık ve Eğitim Kurultayı

16 Şubat 2009
V. Mimarlık ve Eğitim Kurultayı Mimarlar Odası, mimarlık meslek uygulamalarının ve mimarlık eğitiminin sorunlarının eğitimcilerle birlikte ele alındığı, değerlendirildiği ve yeni önerilerin geliştirildiği önemli bir platform olarak, 2001 yılından bu yana her iki yılda bir gerçekleştirdiği "Mimarlık ve Eğitim Kurultayı"nın beşincisini düzenliyor.

Her dönem farklı temalar altında yapılan toplantı bu yıl İstanbul Kültür Üniversitesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşecek. Kurultay başkanlığını İKÜ Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Şener Küçükdoğu üstleniyor.

 22 Aralık 2008'de İstanbul'da düzenlenen Kurultay Düzenleme Kurulu toplantısında, bugüne kadar gerçekleştirilen kurultaylarla önemli bir aşama kaydedildiği, yapılacak olan bu kurultayla bir yandan yeni perspektifler açarken bir yandan da meslek alanına yönelik henüz çözümlenemeyen sorunların tartışılmasına karar verilmişti.

19 Ocak 2008 tarihinde İstanbul Kültür Üniversitesi'nde yapılan Danışma Kurulu toplantısında ise çalışma grupları şu şekilde belirlendi:

Devamlı Çalışma Grupları
Mimarlık Lisans ve Lisansüstü Çalışma Grupları
Mimarlık Eğitimi Veri Tabanı
Mimarlık Eğitiminde Akreditasyon
Mimarlık Eğitiminde Staj
Sürekli Mesleki Gelişim
AB ve GATS Sürecinde Meslek Uygulamaları

Diğer Çalışma Grupları
Meslek Pratiği ve Mesleğe Kabul Kurulu
Kamuda Mimarlık Hizmetleri
Üniversite - Uygulama İlişkileri
Mimarlık Hizmetlerinde Kalite Güvencesi
Toplum ve Mimarlık

Öğrenci Forumu

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :