Mimaride Koruma Seminerleri 4: Geleneksel Kültürün Çağdaş Mimariye Olası Katkıları

mimarizm.com / 07 Ocak 2021
Mimaride Koruma Seminerleri, 8 Ocak Cuma günü saat 14:00'da, "Geleneksel Kültürün Çağdaş Mimariye Olası Katkıları" başlığıyla devam ediyor.

Etkinlik Metni

Mimarlık meslek pratiklerine dair tartışmalarımızı sürdürebilmek ve mesleki gelişimde sürekliliğin sağlanabilmesi adına TMMOB Mimarlar Odası Sürekli Mesleki Gelişim Merkezi olarak TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Anadolu 1. Büyükkent Bölge Temsilciliği ve Tarihsel Çevre ve Yapı Korumacıları Derneği iş birliği ile kurguladığımız e-seminer programları dört oturumdan oluşan  “Mimaride Koruma Seminerleri 2: Geleneksel Yapım Teknikleri, Çağdaş Mimaride Geleneksel Teknik ve Malzemenin Kullanımı” konusu ile devam ediyor. 

Seminerin “Geleneksel Kültürün Çağdaş Mimariye Olası Katkıları” başlıklı dördüncü oturumu, Dr. Öğretim Üyesi Koray Güler ve Yapı Biyoloğu And Akman katılımı, Restorasyon Uzmanı Y. Mimar Deniz Alkan moderatörlüğü ile 08 Ocak 2021 Cuma, 14.00- 16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

Söyleşi İçeriği

Mimaride Koruma Seminerleri 2: Geleneksel Yapım Teknikleri, Çağdaş Mimaride Geleneksel Teknik ve Malzemenin Kullanımı
Ülkemizde mimari arkeolojik ve çevresel kültür varlıklarını korumak, yaşatmak,  gelecekle bağlantısını kurmak bu yapısal oluşuma katkısı olan bilincin bilimsel ortamda yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla dört oturumlukseminer programı düzenlenmiştir.

Kültür varlıkları ve korunması ile onarım ve yenileme alanlarına ve çağdaş mimaride geleneksel malzemenin ve tekniğin kullanımına ilişkin düzenlenen program, mesleki bilgi ve becerinin sürdürülebilirliğini sağlamayı hedeflemektedir.

Seminer programı;Geleneksel Ahşap Yapılar, Kagir Yapılar, Kerpiç Yapılar, Karma Yapılar ile geleneksel malzemelerin ve tekniklerin çağdaş mimaride kullanım alanlarını da kapsayan mimarlık mirası konusuna bir üst bakışla,  geleneksel yapım tekniklerine uzanan bilgi alanında sürekli genişleyen birikimi ve uygulama modellerini aktarmayı içermektedir.

Etkinlik Programı

4. Oturum

Katılımcı: Dr. Öğretim Üyesi Koray GÜLER/ MSGSÜ Mimarlık Fakültesi

“Geleneksel Yapım Tekniklerinin Bir Aradalığı: Karma Yapılar”

Yapı Biyoloğu And AKMAN/ Türkiye Yapı Biyolojisi ve Ekolojisi Enstitüsü

“Çağdaş Mimarlığı Besleyen Geleneksel Yapı Kültürü ve Tasarımı Örnekleri” 

 

Zoom kayıt bağlantısı:
https://zoom.us/meeting/register/tJMucuGprjsiE92VWGoc44Qnkhgmzlorz_Ie

YouTube canlı yayın bağlantısı:
https://youtu.be/US7TTOvVyMo

Kayıt ve ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :