“Mimaride Koruma Seminerleri 3: Geleneksel Ahşap Yapı ve Çağdaş Mimaride Ahşap Yapı Malzemesi Kullanımı”

mimarizm.com / 25 Aralık 2020
Mimaride Koruma Seminerleri, 25 Aralık Cuma günü (bugün) saat 14:00'da, "Geleneksel Ahşap Yapı ve Çağdaş Mimaride Ahşap Yapı Malzemesi Kullanımı" başlığıyla devam ediyor.

Etkinlik Metni

Mimarlık meslek pratiklerine dair tartışmalarımızı sürdürebilmek ve mesleki gelişimde sürekliliğin sağlanabilmesi adına TMMOB Mimarlar Odası Sürekli Mesleki Gelişim Merkezi olarak TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Anadolu 1. Büyükkent Bölge Temsilciliği ve Tarihsel Çevre ve Yapı Korumacıları Derneği iş birliği ile kurguladığımız e-seminer programları dört oturumdan oluşan “Mimaride Koruma Seminerleri 2: Geleneksel Yapım Teknikleri, Çağdaş Mimaride Geleneksel Teknik ve Malzemenin Kullanımı” konusu ile devam ediyor. 

Seminerin “Geleneksel Ahşap Yapı ve Çağdaş Mimaride Ahşap Yapı Malzemesi Kullanımı”  başlıklı üçüncü oturumu, Doç. Dr. Ayten Erdem ve Doç. Dr. Erkan Avlar katılımı, Restorasyon Uzmanı Y. Mimar Deniz Alkan moderatörlüğü ile 25 Aralık 2020 Cuma, 14.00 - 16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

Söyleşi İçeriği

Mimaride Koruma Seminerleri 2: Geleneksel Yapım Teknikleri, Çağdaş Mimaride Geleneksel Teknik ve Malzemenin Kullanımı

Ülkemizde mimari arkeolojik ve çevresel kültür varlıklarını korumak, yaşatmak,  gelecekle bağlantısını kurmak bu yapısal oluşuma katkısı olan bilincin bilimsel ortamda yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla dört oturumlukseminer programı düzenlenmiştir.

Kültür varlıkları ve korunması ile onarım ve yenileme alanlarına ve çağdaş mimaride geleneksel malzemenin ve tekniğin kullanımına ilişkin düzenlenen program, mesleki bilgi ve becerinin sürdürülebilirliğini sağlamayı hedeflemektedir.

Seminer programı; Geleneksel Ahşap Yapılar, Kagir Yapılar, Kerpiç Yapılar, Karma Yapılar ile geleneksel malzemelerin ve tekniklerin çağdaş mimaride kullanım alanlarını da kapsayan mimarlık mirası konusuna bir üst bakışla,  geleneksel yapım tekniklerine uzanan bilgi alanında sürekli genişleyen birikimi ve uygulama modellerini aktarmayı içermektedir.

Etkinlik Programı

3. Oturum

Katılımcı: Doç. Dr. Ayten Erdem / YTÜ Mimarlık Fakültesi
“Geleneksel Ahşap Yapılar; Çatkı ve Çantı Yapılar”

Doç Dr. Erkan Avlar / YTÜ Mimarlık Fakültesi
“Çağdaş Mimaride Ahşap Yapı Malzemesinin Kullanımı” 

 

Zoom kayıt bağlantısı:
https://zoom.us/meeting/register/tJUtcu-orj0rG9QGhftAxdlPHdt5tjHNrddy

YouTube canlı yayın bağlantısı:
https://youtu.be/zdWf1wexkfs

Kayıt ve ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :