"Medya ve Mimarlık" Paneli

mimarizm.com / 27 Ocak 2017
Arredamento’nun SALT Galata’da gerçekleştirdiği sergi paralelindeki panel 4 Şubat Cumartesi saat 15.00’te Oditoryum’da izlenebilir.

Fotoğraf: Mustafa Hazneci, SALT Galata, 2017

Marshall McLuhan'ın öncü çalışmalarından bu yana, mecraların ait oldukları pratikleri dönüştürdüğü savı yaygın biçimde kabul görüyor. Mecralar ("medium"lar), yalnızca o pratikleri kamusallaştırmak ve onlara görünürlük kazandırmakla kısıtlı bir çerçevede rol oynamıyor. Mimarlık da dâhil tüm tasarımsal pratikleri radikal bir başkalaşıma uğratıyor, eskisi gibi düşünme ve üretme olasılıklarını ortadan kaldırıyorlar. 

SALT Galata'daki "300 Sayı / 27 Yıl / 1 Dergi / Arredamento (Dekorasyon + Mimarlık)" sergisi paralelinde düzenlenen panelde, sırasıyla basılı kitap, periyodik yayıncılık ve dijital mecraların mimarlık dünyasında tetiklediği değişimler değerlendirilecek. Medya ve mimarlık, özellikle güncel gelişmeler bağlamında irdelenirken sosyal medyanın getirdikleri, dergilerin bugünü ve geleceği, mimari tasarımın medya aracılığıyla manipüle edilip edilemeyeceği, şöhretin medyatik inşasının uzanımları ve mimari sansasyonların üretimi konuları tartışmaya açılacak.

Moderatör: Banu Binat
Konuşmacılar: Emre Arolat, Suha Özkan, Uğur Tanyeli

Konuşma dili Türkçe'dir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :