300 Sayı / 27 Yıl / 1 Dergi / Arredamento (Dekorasyon+Mimarlık)

mimarizm.com / 27 Ocak 2017
Türkiye’nin en uzun ömürlü mimarlık ve tasarım yayınlarından olan Arredamento, SALT Galata’da gerçekleştirilen bir sergiye konu oluyor.

Arredamento ve SALT işbirliğiyle gerçekleştirilen "300 Sayı / 27 Yıl / 1 Dergi / Arredamento (Dekorasyon + Mimarlık)" başlıklı sergi, 26 Ocak 2017 Perşembe günü ziyarete açıldı.

SALT Galata'nın üçüncü katındaki Açık Arşiv'de konumlanan sergi, bir tasarım dergisi olarak yayın hayatına başlayan, zamanla kuramsal iddiaya sahip bir mimarlık yayınına dönüşen ve 27 yıl boyunca herhangi bir sponsorluk veya kurum desteği olmadan ayakta duran Arredamento’nun 300 sayısını bir arada sunuyor.

Arredamento MimarlıkFotoğraf: Mustafa Hazneci

300 sayısına toplam 999 kişinin yazılı ve görsel üretimlerle katkı sağladığı yayın, sergide 'kendi zamanına tanıklık eden bir eser' olarak değerlendiriliyor. Sergi, her sayının içeriğini dikkat çekici maddelerle özetlerken Arredamento’nun odaklandığı konularda 27 yılda yaşananlar ile yayının geçirdiği dönüşümlere de ışık tutuyor. arredamentoYayına dair ayrıntılı veri analizlerinin de yer aldığı sergiye, Arredamento’nun uzun yıllardır editörlüğünü yapan Uğur Tanyeli ile 300 sayısının yayıncısı Bülent Özükan’ın bir video söyleşisi eşlik ediyor. 

Sergi paralelinde, 4 Şubat Cumartesi günü ise, mimarlık yayınları üzerine bir panel gerçekleştirilecek. 25 Şubat Cumartesi günü ise Bülent Erkmen, yayının ilk sayısından itibaren tasarladığı kapakların hikâyesini anlatacak. SALT Galata’da herkesin katılımına açık olarak düzenlenecek programlar saat 15.00’te başlayacak.

Sergi Künyesi

Küratör: 
Uğur Tanyeli
Yardımcı küratör: Canan Erten
Sergi tasarımı: Bülent Erkmen
Sergileme birimlerinin tasarımı: Yeşim Bakırküre
Veri görselleştirme çalışmalar: Can Sucuoğlu (iyi ofis), Bilge Kobaş (Super Eight) 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :