Londra Olimpiyat Stadı'nın Aydınlatma Tasarımcısı Richard Cameron İstanbul'da

mimarizm.com / 17 Nisan 2013
Ünlü Aydınlatma Tasarımcısı Richard Cameron İstanbul'da

Dünyanın en önemli tasarım ve mühendislik ofislerinden biri olan Buro Happold'un aydınlatma tasarım grubu başkanı Richard Cameron, İstanbulLight Fuarı kapsamında Türkiye'ye geliyor. Londra'daki Olimpiyat Stadı da dahil olmak üzere aydınlatma tasarımı konusunda birçok yenilikçi projeyi yaratan Cameron, 16 yıllık deneyimini katılımcılarla paylaşacak.
 
Geçtiğimiz yıl toplam 13 ödül alan ve 27 ülkede faaliyet gösteren Buro Happold'un gerçekleştirdiği projelerin başında Westminister Academy, Princess Square Mall (Glasgow), Sperone Westwater Gallery (New York), Temple Quay Köprüsü (Bristol) bulunuyor.

İngiltere'deki ilk BREEAM sertifikalı ticari yapı olan Manchestar'daki One Angel Square'de uyguladığı aydınlatma tasarımını anlatmak üzere İstanbul'a gelen Cameron, mimari yapılarda aydınlatmanın önemini farklı uygulamalar üzerinden paylaşacak. 2012'nin Eylül ayında tamamlanan ve 30 bin metrekarelik bir alanda yer alan bina, İngiltere'nin son yıllardaki en önemli yapılarından biri olarak dikkat çekiyor.


 One Angel Square, İngiltere

Richard Cameron'ın "Aydınlatmada Son Trendler" başlıklı konuşması, 18 Nisan Perşembe günü saat 15:00'da İstanbul Fuar Merkezi'nin Kapadokya Salonu'nda izlenebilir.


NTSR Fuarcılık organizatörlüğünde, AGİD (Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği) ve ATMK (Aydınlatma Türk Milli Komitesi) işbirliğiyle düzenlenen İstanbulLight 8. Uluslararası Aydınlatma Teknolojileri Fuarı ve Kongresi, 18-21 Nisan 2013 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde aydınlatma sektörünü bir araya getirecek.

İstanbulLight etkinlik takvimi için tıklayınız.

 


İlişkili Haberler
Rotsch ve Stacy ile Aydınlatma Tasarımı Üzerine
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :