Kaybolan Şehir: İstanbul’un El Yapımı Apartman Tabelaları

mimarizm.com / 22 Ekim 2018
Sanatçı ve araştırmacı C. Mehmet Kösemen, "Kaybolan Şehir: İstanbul’un El Yapımı Apartman Tabelaları" başlıklı sunumu ile 23 Ekim'de Mimarlar Derneği 1927'ye konuk olacak.

Sanatçı ve araştırmacı C. Mehmet Kösemen, Libra Yayınları'ndan çıkan yeni kitabı "The Disappearing City" (Kaybolan Şehir)'i tanıtacağı sunumunda, İstanbul'u semt semt gezerek eski apartmanların el yapımı tabelalarını ve gözden uzak mimari detaylarını arşivlediği çalışmasının detaylarını paylaşacak.

Etkinlik 23 Ekim Salı günü saat 19:30’da Mimarlar Derneği 1927'de izlenebilir.

*

Cevdet Mehmet Kösemen hakkında:

1984 Ankara doğumlu C. Mehmet Kösemen, eğitim hayatına 2002-2003 yıllarında New York, Cornell Üniversitesi’nde başlamıştır. 2007'de Sabancı Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nden mezun olan Kösemen, yüksek lisans eğitimini 2008'de Goldsmiths College'da tamamlamıştır.

“Osman Hasan and the Tombstone Photographs of the Dönmes”, “All Yesterdays – Speculative Views of Dinosaurs and Other Prehistoric Animals” gibi kitapların yazarı olan Kösemen, reklam ajansları ve müzelere editörlük desteği vermekte, ayrıca kendi kitap ve resim projelerini devam ettirmektedir.

 

 


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :