“Kapadokya’da İçinden Köy Geçen Otel”

mimarizm.com / 13 Şubat 2018
Bodrum Mimarlık Kitaplığı'na konuk olan Aslı Özbay, Kapadokya Argos Oteli restorasyon süreciyle ilgili mimari serüvenini aktaracak.

Türkiye’nin “En İyi Kültürel Miras Oteli” seçilen ve dünyanın en güzel otuz oteli arasında yer alan Kapadokya Argos Oteli’nin mimari serüveni, restorasyon projesinin sorumluluğunu üstlenen Aslı Özbay’ın “Kapadokya’da İçinden Köy Geçen Otel” başlıklı sunumu ile 16 Şubat’ta Bodrum Mimarlık Kitaplığı'nda tartışılacak. 

Uçhisar Güvercinlik Vadisi’nde on yılı aşan koruma ve restorasyon süreci sonunda hayata geçirilen Argos Oteli, ‘tarihi dokuya özgü koruma prensiplerinin turizm taleplerine yenik düşmeksizin uygulandığı bir restorasyon projesi’ olarak, Türkiye’nin güncel mimarlık ortamında  koruma–gelişme dengesinde gözetilmesi beklenen özgün mimari arayışlar için örnek oluşturuyor.

Bodrum Mimarlık Kitaplığı’nda 16 Şubat Cuma günü saat 18.00'de gerçekleşecek olan “Kapadokya’da İçinden Köy Geçen Otel” söyleşisi, konuya ilgi duyan herkesin katılımına açık.

Aslı Özbay hakkında:

Aslı Özbay, restorasyon ve koruma alanında proje geliştiriciliğinin yanında, yayın yönetmenliği, meslek örgütü ve Oda yöneticiliği, sivil toplum uluslararası projeler koordinasyonu yapmış; mimarlık buluşmaları ve çok sayıda sempozyumların organizasyonunu üstlenmiştir.

Ülkemizde çağdaş mimarlığın belgelenmesine ve toplumsal platformlarda kaynak olarak tanınmasına katkıda bulunan Özbay, mimarlığın toplumla iletişimini çeşitlendirmiş ve yaygınlaştırmıştır.


 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :