Giancarlo Alhadeff Söyleşisi: “Bodrum’a Geri Dönmek” 

mimarizm.com / 08 Şubat 2018
1974'te yüksek lisans öğrencisiyken Bodrum’un mimarisini tanıyıp keşfeden Giancarlo Alhadeff, anılarını paylaşmak üzere yıllar sonra yeniden Bodrum'da. Alhadeff'in Bodrum Mimarlık Kitaplığı’nda gerçekleştireceği söyleşi, özel bir anının paylaşılacağı bir etkinlik olarak herkese açık düzenleniyor.

1974 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi ile Columbia Üniversitesi öğretim görevlileri ve öğrencilerinin Bodrum Turgutreis için birlikte gerçekleştirdikleri çalışmada yer alan mimar Giancarlo Alhadeff, 13 Şubat 2018 Salı günü saat 19:00’da Bodrum Mimarlık Kitaplığı’nda “Bodrum’a Geri Dönmek (Back to Bodrum)”  başlıklı bir söyleşi gerçekleştirecek. 

Kırk yıl sonra kitaba dönüşen çalışma: Turgutreis 1974

Giancarlo Alhadeff, üyesi olduğu Amerika, İtalya, Birleşik Krallık ve Avrupa Konseyi’nin mimarlık örgütlerinde yöneticilik yapmasının yanısıra 1991 yılında kurduğu Alhadeff Mimarlık Ofisi’yle uluslararası düzlemde aktif mimarlık hizmeti vermektedir. 

1974 yılında yüksek lisans öğrencisiyken Bodrum’un mimarisini tanıyıp keşfetmesinden yıllar sonra Bodrum’da ve Türkiye’de projeler geliştirmiş ve gerçekleştirmiştir. Alhadeff’in de rol aldığı 1974 yılındaki özgün saha çalışmaları, 2015 yılında Suha Özkan ve Richard Plunz tarafından Turgutreis 1974 adıyla kitaplaştırılıp yayımlanmıştır.

* Konuşma İngilizcedir.  


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :