"Kadın Cinayetlerinin Haritalaması: kadincinayetleri.org"

mimarizm.com / 07 Mart 2016
MSGSÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nün 2002 yılından bu yana aralıksız olarak sürdürdüğü Çarşamba Seminerleri, bu haftaki buluşmada Ceyda Ulukaya, Sevil Şeten, Yakup Çetinkaya ve Deniz Bayram'ı #görseliletişim teması ile konuk ediyor.

Davetli konuşmacıların "Kadın Cinayetlerinin Haritalaması: kadincinayetleri.org" başlıklı sunuşunun tanıtım metni şöyle: 

“Kadın cinayetlerinin haritalaması, son 5 yılda medyaya yansıyan kadın cinayetlerinin bir tür veri tabanını oluşturuyor. Amaç, kaç kadının öldürüldüğü meselesi kadar kadınların nerede, kim tarafından, hangi bahanelerle öldürüldüklerini ortaya koymak, cinayetlerde yaşanan ihmallere dikkat çekmek ve böylece cinayetlerin önlenmesi yönünde gösterilecek çabaya katkı sağlamak. Cinayet bilgilerine ulaşmak için yapılan Bilgi Edinme başvurularının sonuçsuz kalması üzerine çalışma, bianet'in Erkek Şiddeti Çetelesi'nde yer alan cinayet vakaları temel alınarak yapıldı. Her vaka, oluşturulacak arama filtrelerine göre tasnif edildi. kadincinayetleri.org'da şu an 2010-2015 yılları arasında öldürülen kadınların bilgileri mevcut. Kısa süre içinde 2015'ten bugüne dek uzanan cinayet verileri de eklenecek." 

Etkinlik, 9 Mart 2016 Çarşamba günü saat 11:00'de MSGSÜ Fındıklı Kampüsü, Video Konferans Salonu'nda izlenebilir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :