Hadid ile Birlikte Çalışan Yamaç Korfalı, İKÜ'nün Konuğu Oluyor

mimarizm.com / 15 Şubat 2011
Zaha Hadid ile Birlikte Çalışan

Mimarlık kültürünü geliştirmek, konuşulur ve tartışılır kılmak amacıyla mesleğin pratik ve teorik alanlarından kişilerin sunumlarından oluşan "İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Konuşmaları", Bahar 2011 eğitim döneminde de devam ediyor. Söyleşi dizisinin ilk konuğu ise 2008 yılından itibaren Zaha Hadid mimarlık ofisinde çalışan Yamaç Korfalı olacak.

Korfalı'nın "Zaha Hadid Architects; Büyük Britanya'daki Projeleri" başlıklı sunumu, 23 Şubat 2011 Çarşamba günü 16:00 – 17:15 saatleri arasında İKÜ Ataköy Yerleşkesi Seminer Salonu II'de izlenebilir.


Yamaç Korfalı
Mimarlık lisans eğitimini 1999 yılında Yıldız Teknik Üniversitesinde tamamlayan Korfalı, Londra'da çeşitli mimarlık ofislerinde çalıştı. 2003 yılında Sir Peter Cook'un direktörlüğündeki The Bartlett bünyesinde yüksek lisansını derece ile tamamlayan Korfalı, Eric Parry Mimarlık ofisinde ödül almış projelerde ve yarışmalarda çalıştı.

Korfalı'nın bireysel üretimleri Venedik ve Londra Mimarlık Bienalleri ile Royal Academy of Arts gibi enstitülerde sergilendi. Mimar, "X. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri"nde onurlandırıldı, İngiltere'de ödüller aldı. AA, The Bartlett ve Ecole Spéciale d'Architecture (ESA) gibi üniversitelerde proje jürilerinde görev alan Korfalı, 2008 yılından itibaren Zaha Hadid Mimarlık ofisinde, 2012 yılında Londra'da gerçekleştirilecek olimpiyat oyunlarının yüzme müsabakalarının yapılacağı "London Aquatics Centre" projesinde çalışmaktadır.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :