Paris'te Yaşayan ve Çalışan Bir Mimar, Ahmet Gülgönen İKÜ'nün Konuğu Oluyor

mimarizm.com / 15 Şubat 2011
Paris'te Yaşayan ve Çalışan Bir Mimar, Ahmet Gülgönen İKÜ'nün Konuğu Oluyor

"İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Konuşmaları"
, 1982'den bu yana pratik yaşamını Paris'te kurduğu "Atelier de Projet et Recherche en Architecture et Habitat" (APRAH) mimarlık ofisinde yürüten Ahmet Gülgönen'i ağırlayacak.

"Yaratıcılık ve Devamlılık; Tipolojik ve Morfolojik Anlamda Yenileme" başlıklı bir sunum gerçekleştirecek olan Gülgönen, 4 Mayıs 2011 Çarşamba günü 16:00 – 17:15 saatleri arasında İKÜ Ataköy Yerleşkesi Seminer Salonu II'de izlenebilir.

Ahmet Gülgönen
1962 yılında ODTÜ'den mimar olarak mezun olan Ahmet Gülgönen, yüksek lisansını University of Pennslyvania'da tamamladı ve 1965 yılında aynı üniversiteden "yüksek kentsel tasarımcı" (M.C.P.) unvanı aldı. Louis Kahn'ın atölyesinde ve daha sonra da bürosunda çalışan Gülgönen, 1965 – 72 yılları arasında ODTÜ'de öğretim üyesi olarak bulundu.

1972 – 2008 yılları arasında Ecole d'architecture Paris Belleville'de profesör olarak ders veren mimar, 1982'den beri Mimar Florence Gülgönen'le Paris'te kurduğu "Atelier de Projet et Recherche en Architecture et Habitat" (APRAH) bürosunda faaliyetlerini sürdürmektedir.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :