“Gustav Oelsner: Almanya ve Türkiye’de Planlama Vatanları”

mimarizm.com / 19 Kasım 2018
Bodrum Mimarlık Kitaplığı 21 Kasım’da Olaf Bartels’in “Gustav Oelsner: Planning Homelands in Germany and Turkey / Almanya ve Türkiye’de Planlama Vatanları” başlıklı sunumuna ev sahipliği yapacak.

Olaf Bartels, HbK Hamburg’da mimarlık eğitimini tamamlamasının ardından mimarlık eleştirisi ve tarihçilik alanlarında üretimde bulunmuştur. 19. ve 20. yüzyıl modernleşme tarihi, mimarlık ve Türkiye’deki kent planlaması tarihi üzerine araştırmalarını sürdüren Bartels; Hamburg, Berlin, Braunschweig, İstanbul ve Ankara’da öğretim görevliliği yapmış, seminer ve konferanslar vermiştir. Çok sayıda makale ve kitap bölümü kaleme alan Bartels, 2000 yılından bu yana etkinlik gösteren CINEPOLIS für Raum, Architektur und Stadt im Film’in kurucu ortağıdır.

Bartels’in Bodrum Mimarlık Kitaplığı'nda yapacağı konuşmaya konu olan Gustav Oelsner, 1930’lu yıllarda Türkiye genelinde şehirleşme, altyapı gelişimi ve yapılaşma ile ilgili bütüncül bir yönlendirme ve yönetimin oluşmasında etkin olmuş bir uzman ve eğitimcidir.

Oelsner'in hem Türkiye ve Almanya’daki (özellikle Hamburg) üretimleri son dönemde giderek artan sayıda araştırmaya ve incelemeye konu olmuştur. Olaf Bartels’in bu eksende gerçekleştireceği “Gustav Oelsner: Planning Homelands in Germany and Turkey” (Almanya ve Türkiye’de Planlama Vatanları) başlıklı sunumu 21 Kasım 2018 Çarşamba günü 19:30'da Bodrum Mimarlık Kitaplığı'nda izlenebilir.

Katılıma açık olarak düzenlenen konuşmanın dili İngilizce'dir.

 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :