Endüstriyel İnovasyon, Malzemeler ve Mimarlık : SANALarc 

mimarizm.com / 09 Mayıs 2017
SANALarc kurucu ortağı Murat Şanal ve tasarım ekibinin konuşmacı olarak katıldığı etkinlik, 40. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul kapsamında düzenleniyor.

"Endüstriyel İnovasyon, Malzemeler ve Mimarlık" başlıklı söyleşide, yapım yöntemi, malzeme tercihleri ve tasarım yaklaşımlarında mimarlık stüdyosunu araştırma ortamı olarak örgütleyen SANALarc'ın projeleri; endüstriyel inovasyon, malzeme ve mimarlık ekseninde konuşulacak. 

Ofisin kurucu ortaklarından Murat Şanal ve tasarım ekibinin katılımıyla, H. Cenk Dereli'nin moderasyonunda gerçekleşecek olan söyleşi, 27 Mayıs 2017 Perşembe günü 13:00 - 14:00 saatleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, SALON 14'teki Seminer Alanı'nda izlenebilir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Murat Şanal 
Kariyerine, Colorado ve Los Angeles'daki mimari tasarım ofislerinde çalışarak başladı. Bu sürede, sürdürülebilir sistemler ve bölgesellik konularını inceledi. Moore Ruble Yudell tasarım ofisinde Sydney Pyrmont Konut Geliştirme ve UCSC Fizik Laboratuvarı Binası gibi uluslararası projelerde çalıştı. 2000 yılında İstanbul'a döndü. Halen, Yıldız Teknik üniversitesi'nde mimari tasarım stüdyosunu yürüten Şanal'ın mesleki çalışmaları, tasarımın mimari mükemmelliğe götüren bir güç olmasını sağlamak amacıyla, sağlam tasarım süreçleri geliştirmeye odaklıdır. Murat Şanal TMMOB ve American Institute of Architects üyesidir.

H. Cenk Dereli
Genel olarak kentsel politika ve proaktif tasarım fikirleri üzerine çalışır, mimarlık doktorası sahibidir. Kendi kişisel yaratıcı üretimleri radyo progrmcılığından müziğe, tasarım araştırmalarından etkinlik organizasyonlarına kadar yayılan bir pratiği tanımlar. NOBON adındaki kendi tasarım markasının kurucusu ve yöneticisi ve Herkes İçin Mimarlık adındaki kar amacı gütmeyen derneğin proje koordinatörlerinden biridir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :