Alfabenin Malzemesi : PAB Mimari Tasarım

mimarizm.com / 09 Mayıs 2017
PAB Mimarlık kurucu ortakları Ali Eray ve Burçin Yıldırım'ın konuşmacı olarak katıldığı etkinlik, 40. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul kapsamında düzenleniyor.

PAB Mimarlık’ın kuruluşundan bu yana, eğitim yapıları hakkında biriktirdiği deneyimi temel alan "Alfabenin Malzemesi" başlıklı söyleşi, çocukların ve gençlerin gün içinde zamanlarının çoğunu geçirdikleri iç ve dış mekanlardaki malzeme seçimlerine, bu seçimlerin mekan deneyimine etkilerine ve yarattığı mimarlığa odaklanacak.

Ofisin kurucu ortakları Ali Eray ve Burçin Yıldırım'ın katılımıyla, H. Cenk Dereli'nin moderasyonunda gerçekleşecek olan söyleşi, 25 Mayıs 2017 Perşembe günü 11:00 - 12:00 saatleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, SALON 14'teki Seminer Alanı'nda izlenebilir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

* * *

Ali Eray 
İstanbul’da doğdu. Alman Lisesi’nin ardından, 2003 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde mimarlık lisans eğitimini, 2005 yılında ise Hollanda Delft Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. MArS Mimarlar, UN Studio, Tabanlıoğlu Mimarlık gibi yurtiçinde ve yurtdışında çeşitli mimarlık ofislerindeki çalışmalarının ardından 2007’den itibaren iki ortağı ile birlikte yürüttüğü PAB Mimari Tasarım ofisinde mimari üretimine devam ediyor. Ulusal ölçekli çeşitli yarışmalardan ödülleri bulunan Ali Eray, 2008 yılından bu yana Betonart mimarlık dergisinin yayın kurulunda yer almasının yanı sıra çeşitli üniversitelerde jüri üyelikleri yapmaktadır.

Burçin Yıldırım
İstanbul’da doğdu. İstek Acıbadem Lisesi’nin ardından, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde mimarlık eğitimini tamamladı, lisans eğitimi sırasında Hollanda Eindhoven Teknik Üniversitesi’nde değişim öğrencisi olarak bulundu. 2007 yılında tamamladığı İstanbul Teknik Üniversitesi Mimari Tasarım Programı’ndaki yüksek lisans eğitimi süresince çeşitli mimari ofislerde mesleki çalışmalarını sürdürdü. 2007’den itibaren iki ortağı ile birlikte yürüttüğü PAB Mimari Tasarım ofisinde mimari üretimine devam ediyor. Ulusal ölçekli çeşitli yarışmalardan ödülleri bulunan Burçin Yıldırım, 2008 yılından bu yana Betonart mimarlık dergisinin yayın kurulunda yer almasının yanı sıra çeşitli üniversitelerde jüri üyeliği ve Osmangazi Üniversitesi’nde proje dersi yürütücülüğü yapmıştır.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :