Emre Madran’ın İzinde Edep Ya hu Buluşmaları 4

mimarizm.com / 26 Eylül 2017
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, doğal ve kültürel değerlerin korunmasında büyük katkılar sunmuş olan mimar Emre Madran’ı vefatının dördüncü yıl dönümünde bir dizi etkinlikle anacak. 

Emre Madran'ın İzinde Edep Ya hu Buluşmaları'nın dördüncüsü kapsamında düzenlenen anma programının bu yılki teması “Kültürel Miras Üzerindeki Güncel Tehditler ve Koruma Amaçlı Toplumsal Eylem Planı” olarak belirlendi. 

Anma programı, 26 Eylül 2017 Salı günü saat 14:00’da TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şube Sekreteri Namık Kemal Kaya ve TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan’ın açılış konuşmalarıyla başlayacak. Ardından, ODTÜ Mimarlık Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Aydan Balamir “Kültürel Miras Üzerindeki Güncel Tehditler ve Koruma Amaçlı Toplumsal Eylem Planı” başlıklı tematik bir sunuş yapacak. Program, saat “Koruma Kültürünün Yaygınlaştırılması: Sorumluluklar, Görevler, Pratikler” paneli ile devam edecek. 

Oturum başkanlığını ODTÜ Mimarlık Bölümü Öğretim Görevlisi Güliz Bilgin Altınöz’ün yaptığı panele konuşmacı olarak Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, TSMD’den Aytek İtez, DOCOMOMO TR’den Prof. Dr. Elvan Altan, ODTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Fuat Gökçe, Mimarlar Derneği 1927’den Doç. Dr. Lale Özgenel, Sözcü Gazetesi yazarlarından Özlem Gürsos katılacak.

Belgesel gösterimi ve kokteyl ile son bulacak etkinlik kapsamında "2. Koruma Alanında Emre Madran Basın Ödülleri" de açıklanacak.

Emre Madran'ın İzinde Edep Ya hu Buluşmaları


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :