'Edebiyatta Mimarlık' Konferanslarının 4. Durağı Karaköy

mimarizm.com / 14 Şubat 2017
YEM Yayın'dan çıkan 'Edebiyatta Mimarlık' kitabına eşlik eden konferans dizisi devam ediyor. Edebiyattaki mimarlığı konuşmak üzere düzenlenen buluşmaların dördüncüsü, Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi'nin Karaköy'deki binasında yapılacak.

YEM Yayın'ın, daha güzel ve yaşanılır kentler için okunması elzem kitapları bir araya getiren 'Edebiyatta Mimarlık' adlı kitabı, çıktığı günden bu yana büyük beğeni topladı. Kitapta değinilen başlıkları kapsamlı bir şekilde ele almak ve daha geniş katılımlı bir ortamda tartışmaya açmak üzere düzenlenen konferanslar; Yapı-Endüstri Merkezi, Cer Modern Sanatlar Merkezi ve Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Trakya Büyükkent Bölge Temsilciliği'nin (Bakırköy) ardından, Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy Binası'ndaki toplantı ile devam ediyor.

Kitabın yazarlarından Hikmet Temel Akarsu'nun moderatörlüğünü üstlendiği dördüncü konferansa; Sema Soygeniş (Bahçeşehir Üniversitesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı), Türkiz Özbursalı (Y. Mimar-Çizer), Raşit Gökçeli (Y. Mimar-Şehir Plancısı), Emine Köseoğlu (Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Öğretim üyesi) konuşmacı olarak katılacak.

Etkinlik, 22 Şubat Çarşamba günü saat 19:00'da TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi'nde izlenebilir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :