“Edebiyatta Mimarlık” Söyleşisi

mimarizm.com / 18 Ekim 2016
“Edebiyatta Mimarlık”, söyleşi ve radyo programı ile birlikte ilgililerine zengin bir içerik sunmaya hazırlanıyor.

YEM Yayın’ın yeni kitabı Edebiyatta Mimarlık, mimarlığın edebiyatla ilişkisini irdelemek ve mimarlığa ilgi duyan tüm okuyucular için yepyeni algı kapıları açmak amacıyla Hikmet Temel Akarsu ve Nevnihal Erdoğan tarafından hazırlandı. Mimar, sanatçı, felsefeci ve akademisyenlerden oluşan 55 önemli ismin katkı koyduğu Edebiyatta Mimarlık, Hikmet Temel Akarsu ve Nevnihal Erdoğan’ın yaklaşık yedi yıllık sürede hazırladıkları bir projenin sonuç ürünü. Bu kapsamda, 25 Ekim Salı günü Hikmet Temel Akarsu moderatörlüğünde “Edebiyattaki Mimarlığı Konuşalım” söyleşisi mimar ve yazarlarla YEM sahnesinde gerçekleştirilecek.

Celal Abdi GüzerSema Sandalcı ve Yücel Gürsel’in katılımıyla gerçekleşecek söyleşide, mimarların, edebiyatın önemli yapıtlarında, önemli yazarlarca yaratılmış mekân kurgusunu içselleştirmeleriyle birlikte yapıtlarını çok daha nitelikli ve değerli bir noktaya taşıyacakları öngörüsüyle hazırlanan “Edebiyatta Mimarlık” kitabı üzerinden kişisel izlenimlerini ve edebiyattaki mimarlığın yerini tartışmaya açacaklar.

25 Ekim’den itibaren her Salı günü 14.00-14.30 saatleri arasında Açık Radyo’da “Edebiyatta Mimarlık” programı, Hikmet Temel Akarsu ve Emre Karacaoğlu sunumuyla ve her hafta katılacak farklı misafirlerle dinleyicilerle buluşacak.

 Detaylı bilgi için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :