Düşünme ve Görselleştirme Aracı Olarak Türkiye’de Mimari Maket | 20. Yüzyıldan Bir Kesit

mimarizm.com / 26 Ekim 2020
Mimarlar Derneği 1927 ve Pelin Derviş Yayın Projesi işbirliğiyle yayınlanan “Düşünme ve Görselleştirme Aracı Olarak Türkiye’de Mimari Maket | 20. Yüzyıldan Bir Kesit” kitabının tanıtımı 27 Ekim Salı günü gerçekleşecek.

Etkinlik Hakkında

Pelin Derviş Yayın Projesi’nin ilk kitabı Düşünme ve Görselleştirme Aracı Olarak Türkiye’de Mimari Maket | 20. Yüzyıldan Bir Kesit, Mimarlar Derneği 1927 işbirliğiyle yayımlandı. Kitap, maketin mimarlık pratiği-eğitimi-tarihi ve arşivindeki yerine değinen metinlerin yanı sıra sekiz maket yapımcısının — Sami Pazarbaşı, Sidel Pazarbaşı, Yusuf Z. Ergüleç, Selahattin Yazıcı, Mehmet Şener, Varjan Yurtgülü, İhsan Kostak, Murat Küçük — yaşam öyküleri, profesyonel çalışmaları ve üretimlerinden oluşan bir seçkiyi kapsıyor. Türkiye’de Mimari Maket projesinin ilk çıktısı 2017 yılında, Studio-X Istanbul’da açılan Düşünme ve Görselleştirme Aracı Olarak Türkiye’de Mimari Maket başlıklı sergiydi. Kitap, hem çalışmanın filizlenmesine olanak veren bu sergiye hem de çalışma sürecinde işbirliği yapılan ODTÜ Mimarlık Fakültesi ve SALT Araştırma ile arşiv özelinde yapılan çalışmalara ve bu bağlamdaki tartışmalara yer veriyor. Kitabın tanıtım toplantısı araştırma projesine katkı verenlerin katılımıyla gerçekleşecek.

27 Ekim Salı günü saat 19:30’da Mimarlar Derneği 1927 ve Pelin Derviş Yayın Projesi işbirliğiyle yayınlanan “Düşünme ve Görselleştirme Aracı Olarak Türkiye’de Mimari Maket | 20. Yüzyıldan Bir Kesit” kitabının tanıtımı Pelin Derviş moderatörlüğünde ve projeye emek verenlerin katkılarıyla gerçekleşecek.

Etkinliğe katılmak için ZOOM Bağlantısı: https://zoom.us/j/2168948632
ZOOM Meeting ID: 216 894 8632

Etkinlik, Mimarlar Derneği 1927 Youtube hesabında eş zamanlı olarak da yayınlanacak.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :