"Deprem ve Yangın Güvenli 30 Katlı Ahşap Yapılar"

mimarizm.com / 17 Eylül 2012
"Deprem ve Yangın Güvenli 30 Katlı Ahşap Yapılar"

Dünyanın önde gelen ahşap araştırma merkezlerinden Kanada'daki FPInnovations'ın Yapım Sistemleri Bölüm Müdürü Erol Karacabeyli, 25 Eylül Salı günü saat 17: 30'da Yapı-Endüstri Merkezi'nde "Deprem ve Yangın Güvenli 30 Katlı Ahşap Yapılar" başlıklı bir konferans verecek.

Türkiye Orman Ürünleri İthalatçıları ve Sanayicileri Derneği (TORİD) ve Ulusal Ahşap Birliği'nin(UAB) işbirliği ile hazırlanan konferansın açılış ve tanıtım konuşmalarını TORİD Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Saraç ve UAB Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nurgün Erdin yapacak.

Bütün dünyada ahşap kullanımını artırmak için önlemler alınıp, ahşabın geleneksel kullanımını geliştirecek yeni teknolojiler üzerinde çalışmalar yapılmaktayken, ahşap mimari konusunda olağanüstü bir mirasın sahibi olan Türkiye'de ahşap kullanımı gittikçe azalıyor. Yurtdışında, şehir merkezlerindeki konut ihtiyacına çağdaş ve çevreci çözümler bulmak amacıyla ahşap artık teknolojik bir yapı malzemesi olarak kullanılıyor.

Bu gelişmelerin içinden gelen ve konuya en hakim kişilerden birisi olan Erol Karacabeyli, "Deprem ve Yangın Güvenli 30 Katlı Ahşap Yapılar" konferansında, deprem ve yangın güvenli ahşap yapıları aktaracak.

Sınırlı kontenjan nedeniyle etkinliğe önceden kayıt yaptırılması öneriliyor. Kayıt için tıklayınız.


Program Akışı


17:00 - 17:30  Kayıt

17:30 - 18:00  Açılış ve Tanıtım Konuşmaları
Kenan Saraç, TORİD Yönetim Kurulu Başkanı
Prof. Dr. Nurgün Erdin, UAB Yönetim Kurulu Başkanı

18:00 - 19:00
  "Deprem ve Yangın Güvenli 30 Katlı Ahşap Yapılar" Konferansı
Erol Karacabeyli

19:00 - 19:15  Sorular
19:15 - 20:00  İkram


Erol Karacabeyli hakkında
İstanbul Teknik Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, yüksek lisans eğitimini Kanada, British Columbia Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Kanada'nın ahşap araştırma merkezi konumundaki FPInnovations (önceki adı Forintek) kuruluşunda, otuzun üzerinde bilim insanının çalıştığı Yapım Sistemleri Bölümü'nün müdürü olan Erol Karacabeyli, ahşap ile ilgili tüm uluslararası kod ve standart komitelerinin vazgeçilmez üyesi olup, ISO Ahşap Yapılar Teknik Komitesi'nin de başkanıdır. Aynı zamanda British Columbia Üniversitesi'nde dersler veren Karacabeyli'nin, ahşap yapı sistemleri alanına önemli katkılarda bulunan çalışmaları, 100'ün üzerinde yayında yer almış ve toplamda altı ödüle değer görülmüştür.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :