"Changing the Face" (Sureti Değiştirmek) Yarışması Seminerlerinin Türkiye Ayağı YEM'de

mimarizm.com / 09 Şubat 2011
"Changing the Face" (Sureti Değiştirmek) Yarışması Seminerlerinin Türkiye Ayağı YEM'de

Rus Mimarlar Birliği
(The Union of Russian Architects-UAR), DuPont, RIBA, Yapı-Endüstri Merkezi (YEM), Architizer ve Karo Film ortaklığında düzenlenen uluslararası mimari fikir yarışması "Changing the Face" (Sureti Değiştirmek), Moskova'da bulunan ünlü Pushkinsky Sinema Salonu'nun cephesini, yenilikçi DuPont ürünleri kullanarak değiştirmeyi amaçlıyor.

Şubat 2011'de başlayacak olan ve tüm dünyadan mimarlar, mühendisler, tasarımcılar ve sanatçıların katılımına açık olarak düzenlenen yarışmaya paralel olarak bir de etkinlikler dizisi organize ediliyor.

8 Şubat 2011 Salı günü Rusya'da düzenlenecek olan konferansla resmi olarak startı verilecek olan yarışma süreci, 22 Şubat – 5 Mart tarihleri arasında düzenlenecek seminerler eşliğinde devam edecek.

Seminerlerin Türkiye ayağı ise, 24 Şubat 2011 Perşembe günü saat 19:00'da Yapı Endüstri Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Yarışmanın tarihçesisinin, DuPont yetkilileri ve jüri üyelerinin katılımıyla birlikte aktarılacağı seminerde, King-Kong mimarlık bürosu ortaklarından Jean-Christophe Masnada da konuşmacı olarak ağırlanacak.


Etkinlik Programı

19:00 – 19:05
Wlodzimierz Sobon,Changin the Face Yarışması Koordinatörü, DuPont | CtF tanıtımı ve tarihçesi
19:05 – 19:10 Kerem Erginoğlu, ECARCH | CtF 2011 jüri üyesi olarak değerlendirme konuşması
19:10 – 19:40 Jean-Christophe Masnada, King Kong Architects Kurucusu | Seeko Otel - Masnada/DuPont™Corian®
19:40 – 19:50 Soru-Cevap
19:50 – 20:20 Fatih Kuyu, Mimar-DuPont TMENA İnşaat Grup Müdürü | DuPont Sunumu
20:20 – 20:30 Soru-Cevap
20:30 Kokteyl

Masnada'nın katılım göstereceği "Changing the Face" seminerine kayıt yaptırmak için lütfen tıklayınız.


Jean-Christophe Masnada Hakkında
1965 yılında İsviçre'de dünyaya gelen Jean-Christophe Masnada, mimarlık fakültesinden 1992'de mezun oldu. 1994 yılında Fransa, Bordeaux'da ortakları Paul Marion, Frédéric Neau ve Laurent Portejoie ile King Kong Five (www.kingkong.fr) mimarlık ofisini kuran Masnada, halen aynı ofiste Yönetici Ortak görevini yürütüyor.

2000-2002 yılları arasında, mimarlık kültürünü geniş kitlelere yayma amacı güden Aquitaine Mimarlık Evi'nin başkanlığını yürüten Masnada; Ekim 2007'den bu yana Mimarlar Odası Aquitaine Bölgesi Saymanı olarak görev yapıyor. Jean-Christophe Masnada'nın kariyerinde, 2004-2006 yılları arasında Bordeaux Mimarlık ve Peyzaj Okulu'nda davetli öğretim üyeliği de bulunuyor.

Konut, ofis, eğitim, turizm yapılarının yanı sıra ağırlıklı olarak kültürel donatılar üzerine projeler üreten King Kong Five'ın kentsel tasarım ve restorasyon alanında da çok sayıda projesi bulunuyor. Fransa genelinde pek çok çalışmaya imza atan ofisin öne çıkan projeleri arasında; Toulouse Kültür Fabrikası, Evasion Gösteri Merkezi, Rouen Çağdaş Müzikler Salonu, Mirail Kütüphanesi, Lille Kentsel Kültürler Avrupa Bölgesel Merkezi, Marciac Gösteri Salonu ve Bordeaux'daki Seek'o Hotel sayılabilir.

Jean-Christophe Masnada'nın Yapı-Endüstri Merkezi'nde gerçekleştireceği sunumda ayrıntılı olarak bahsedeceği "Seeko'o Hotel" projesi, 2008 MIPIM Ödülleri'ne aday gösterilirken, 2008 Bordeaux Mimarlık Ödülü'nün ise sahibi oldu.

Bordeaux, Bacalan Rıhtımı'nda yer alan "Seeko'o Hotel" projesinde, cephenin tamamı DuPont™ Corian® malzemesi ile kaplanarak mimarlık teknolojisinde bir ilke imza atıldı. Böylelikle "doğal taş kenti" olarak anılan Bordeaux'ya da stratejik bir simge kazandırılmış oldu. Pürüzsüz, buz beyazı bir cepheye sahip otelin ismi, Eskimo dilinde buzdağı ya da buzul anlamına gelen "Seeko'o"dan geliyor.


DuPont Hakkında
DuPont, uluslararası bir bilim ve teknoloji firması. 1802 yılında kurulmuş olan DuPont, bilim yoluyla insanların hayatını daha iyi, daha güvenli ve daha kolay hale getiren çözümler üretiyor. 90'dan fazla ülkede faaliyet gösteren firma tarım, gıda, yapı ve inşaat, iletişim ve ulaşım sektörlerine yönelik geniş ve yenilikçi bir ürün ve hizmet yelpazesi sunuyor.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :