Büyükada Fayton Meydanı Katılım Süreci Tema Toplantısı

mimarizm.com / 12 Ocak 2021
15 Ocak 2021 Cuma günü ilki gerçekleştirilecek Büyükada Fayton Meydanı Katılım Süreci Tema Toplantısı'na tüm İstanbullular davetli.

Etkinlik Metni

9 Ocak 2021 tarihli Büyükada Fayton Meydanı Kentsel Tasarım Yarışması Şartname Hazırlık toplantısının ardından Büyükada Fayton Meydanı Katılım Süreci Tema Toplantılarının ilki 15 Ocak 2021 Cuma günü gerçekleştirilecektir.

Tema Çalışma Grupları Büyükada’da yürütülecek katılım sürecini yerel dinamiklerle şeffaf ve kolektif bir şekilde kurgulamak adına önemli araçlar olarak görülmektedir. Katılım süreci boyunca gerçekleştirilecek tüm etkinlikleri Adalılar ve konunun ilgilileriyle gerçekleştirmek adına yapılan anket ile zenginleştirilen tema başlıkları şu şekildedir.

Büyükada’da Sosyal Yaşam (Ada kültürü, Adalı olmak, Adalı esnaf, Adaya gelen turistler, Adalıların gündelik hayatlarına ilişkin…)

Büyükada’da Mekânsal Hafıza (Kültürel miras, tarihi doku,..)

Büyükada’da Ulaşım (Ulaşım güzergâhları, ulaşım araçları,..)

Büyükada’da Doğal ve Yapılı Çevre (Kentsel mekânlar, Ada yapıları, Ada’nın doğası, ekoloji,…)

Büyükada’da Sanat ve Kültür 

Tema Çalışma Grupları Büyükada’da yürütülecek katılım sürecini yerel dinamiklerle şeffaf ve kolektif bir şekilde kurgulamak adına önemli araçlar olarak görülmektedir. Bu süreçte birlikte yürüteceğimiz çalışmalara dair görüş, öneri ve taleplerin dile getirileceği ilk tema toplantımıza tüm İstanbulluları bekliyoruz! 

Toplantı Bağlantısı: istanbulsenin.org/faytonmeydani

Ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :