Büyükada Fayton Meydanı Kentsel Tasarım Yarışması Katılımcı Süreç Çalışmaları Başlıyor

mimarizm.com / 16 Aralık 2020
Katılmak isteyen herkese açık olacak Büyükada Fayton Meydanı Kentsel Tasarım Yarışması Katılım Sürecinin ilk toplantısı 19 Aralık Cumartesi günü saat 14:00'de çevrimiçi yapılacak.

İstanbul’un meydanları İstanbullularla beraber şeffaf, demokratik ve katılımcı süreçlerle tasarlanmaya devam ediyor.

Taksim, Kadıköy ve Bakırköy Meydanlarının ardından 2021 yılının Mart ayında ilan edilecek Büyükada Fayton Meydanı Kentsel Tasarım Yarışması Katılımcı Süreç çalışmaları başlıyor.

Büyükada Fayton Meydanı Kentsel Tasarım yarışmasına ilişkin tüm süreç Adalılarla, İstanbullularla, uzmanlarla, Meydan’a dair söyleyecek sözü olan herkesle beraber kurgulanacak ve yürütülecek.   

Büyükada Fayton Meydanı Kentsel Tasarım Yarışması Katılımcı Süreç çalışmalarının temel yaklaşımı, Fayton Meydanı’nda açılacak kentsel tasarım yarışmasına ilişkin hem Adalar halkını, hem de alana dair çalışmaları ve deneyimleri ile sürece katkı koyabilecek kişi ve kurumları yarışma sürecinin ayrılmaz parçası olarak ele almak, sürece sağlıklı ve etkin bir şekilde katılımları için uygun bir zemin oluşturmaktır.

Büyükada Fayton Meydanı Kentsel Tasarım Yarışması kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar raporlanacak, katılımcı süreç dahilinde elde edilen sorun tespitleri, çözüm önerileri, deneyim paylaşımları, beklenti ve talepler kamuoyu ve jüri heyeti ile paylaşılacaktır.  

Büyükada Fayton Meydanı Kentsel Tasarım Yarışması Katılım Süreci kapsamında sürdürülen çalışmaları takip etmek için tıklayın

Büyükada Fayton Meydanı Kentsel Tasarım Yarışması Katılım Sürecine dair bilgilendirmenin yapılacağı ve bu sürece dair öneri ve taleplerin görüşüleceği ilk toplantı 19 Aralık 2020 Cumartesi günü saat 14:00’de çevrim içi olarak gerçekleştirilecektir. Toplantı, katılmak isteyen herkese açık olarak düzenlenecek olup, erişim bilgileri daha sonra ilan edilecek.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :