Bitkilendirilmiş Çatı Sistemleri Uzmanı Bradley Rowe İstanbul'da

mimarizm.com / 02 Nisan 2015
Bitkilendirilmiş Çatı Sistemleri Uzmanı


Bitkilendirilmiş çatı sistemleri konusunda dünyadaki en önemli araştırmacılardan olan, Michigan State University öğretim üyesi ve Yeşil Çatı Araştırma Programı'nın kurucusu Prof. Dr. D. Bradley Rowe, Uluslararası Yeşil Çatı Kongresi öncesinde İstanbul Üniversitesi'nde bir konferans verecek.

Rowe'un bitkilendirilmiş çatı sistemleriyle ilgili yaptığı araştırmaların bulgularını ve tecrübelerini paylaşacağı "Green Roof Research at Michigan State University" başlıklı konuşması, 17 Nisan 2015 Cuma günü saat 10:00'da İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Konferans Salonu'nda izlenebilir.


D. Bradley Rowe hakkında:
Michigan State Üniversitesi Hortikültür Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. D. Bradley Rowe, aynı üniversitenin Yeşil Çatı Araştırma Programı'nın kurucusudur. Rowe'un araştıma konuları arasında süs bitkileri yetiştiriciliği, peyzaj mimarlığında bitkisel düzenlemeler, yetişme ortamları ve bitkilendirilmiş çatı sistemleri ile ilgili detaylı araştırmalar yer almaktadır. Bitkilendirilmiş çatı sistemleri konusunda akademik çalışmalar gerçekleştirmekte olan araştırmacıların yakından takip ettiği Rowe, konuyla ilgili birçok yenilikçi çalışmaya imza atmıştır. Araştırmacının yağmur suyu yönetimi, karbon ayrıştırma yeteneği, bitki seçimi, yerel türler, yetişme ortamı özellikleri ve enerji üzerine gerçekleştirmiş olduğu çalışmalar dünyada yenilikçi araştırmalar arasında yer bulmuştur. Prof. Dr. D. Bradley Rowe'un dünyanın en saygın bilimsel dergilerinde kırkı aşkın makalesi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra birçok uluslararası bildiri, kitap bölüm yazarlığı ve sektörel dergilerde yayınları yer almaktadır.

 

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :