Archiprix-TR 2012 Kolokyum, Ödül Töreni, Sergi Açılışı

mimarizm.com / 20 Kasım 2012
Archiprix-TR 2012 Kolokyum, Ödül Töreni, Sergi Açılışı

Türkiye'de mimarlık alanındaki en iyi diploma projelerini seçmek üzere 18 yıldan bu yana düzenlenen Archiprix-TR ödül töreni 6 Aralık 2012 tarihinde Yapı-Endüstri Merkezi'nde düzenlenecek. Ödül töreni kapsamında, Türkiye yapı sektörünün de yakından takip ettiği dünyaca ünlü mimar Michel Rojkind bir konferans verecek.

İnşaat sektörünün önde gelen şirketi Seranit Yapı Grubu markalarından Serra'nın sponsorluğunda bu yıl 18'incisi düzenlenen Archiprix-TR Mimarlık Öğrencileri Bitirme Projesi Ulusal Yarışması'nın kolokyum, ödül töreni ve sergi açılışı 6 Aralık 2012 Cuma günü 14:00-17:00 saatleri arasında Yapı-Endüstri Merkezi (YEM)'de düzenlenecek.

Ünlü mimar Michel Rojkind'in konferans vereceği ödül töreni, tüm başvuran projelerin yer aldığı sergi açılışıyla devam edecek. Türkiye'de mimarlık alanındaki en iyi diploma projelerini seçmek üzere 18 yıldan bu yana düzenlenen Archiprix-TR, bu yıl 33 farklı üniversiteden toplam 142 proje başvurusu ile kendi içinde de bir rekorun sahip oldu. Mimarlık okullarını ortak bir platformda buluşturan Archiprix-TR, yapıcı bir rekabet ortamı yaratmayı ve mimar adaylarının ufkunu genişletmeyi hedefliyor.

Yarışma kapsamında bu yıl Serra Özel Ödülü'nü kazanacak öğrenci, Archiprix yarışmalarını ilk düzenleyen ülke olan Hollanda'ya gerçekleştirilecek mimari geziye katılma şansı elde edecek. Yarışmada birinci olan proje 5 bin TL, ikinci 3 bin 500 TL, üçüncü ise 2 bin 500 TL ile ödüllendirilecek. Her biri 2 bin TL değerinde üç ayrı mansiyonun verileceği yarışmada, Sürdürülebilirlik Ödülü ise 2 bin 500 TL olarak belirlendi.

Archiprix'in jürileri; nitelikli eserleriyle tanınan ünlü mimarlardan oluşuyor

Sektörde ilgiyle takip edilen yarışmanın jüri üyeleri de alanının önde gelen isimlerinden oluşuyor. Gürhan Bakırküre, Selim Cengiç, Can Çinici, Cem Sorguç ve Michel Rojkind'in katılımıyla gerçekleşecek ödül töreninde Rojkind, ‘Over-Stimulation' başlıklı bir konferans verecek.


Rojkind'den mimarlık mesleğine bağlılığı anlayabilmek için çözüm yolları


Modern toplumu hedefleyerek fonksiyonun ötesine geçen deneyimler tasarlarken, aynı zamanda her projeyi tüm katmanlarıyla derinlemesine ele alan Michel Rojkind, kurucusu olduğu Rojkind Arquitectos ile 2002 yılından bu yana mimarlık dünyasına katkıda bulunuyor. Meksikalı mimar, ödül töreni kapsamında vereceği konferansta, Rojkind Arquitectos'un objelerin iç yapısal dokuları ve süreçleri üzerindeki çalışmalarından bahsedecek. Ordos, Marcus ve Chernikov başta olmak üzere önemli ödüllerin de sahibi olan Rojkind, mimarlık mesleğine olan bağlılığı anlayabilmek için kendi şirketinden yola çıkarak çözüm yollarını konuklarla paylaşacak.


Program Akışı

13:30-14:00 Kayıt
14:00-14:30 Konferans | Michel Rojkind "Over-Stimulation"
14:30-15:30 Kolokyum
15:30-16:00 Ödül Töreni
16:00-17:00 Sergi Açılışı ve Kokteyl


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :