ARCHHIST'12: Mimarlık_Tarih_Sanat Konferansı

mimarizm.com / 16 Mayıs 2012
ARCHHIST'12: Mimarlık_Tarih_Sanat Konferansı

Mimarlığın farklı coğrafya, kimlik ve dönemlerine ilişkin bilgisini, etkileşimler bağlamında yeniden ele almayı amaçlayan ARCHHIST'12 (Architecture History Art Conference), 23 - 25 Mayıs 2012 tarihlerinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu'nda izlenebilir.


Doğu Akdeniz Akademik Araştırmalar Merkezi (DAKAM)  
teknik yürütücülüğü ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) ev sahipliğinde gerçekleşen ARCHHIST'12 konferansının  sponsorluğunu ABD İstanbul Başkonsolosluğu, EKART Proje-İnşaat ve MUKARNAS Mimarlık üstleniyor.


Konferansın davet metninde şu ifadelere yer veriliyor:

"Bir etkinlik ve deneyimleme zemini olarak mimarlık, sayısız dinamiğin etkileşim merkezi olarak tarihin her anında farklılaşarak kendi tarihçelerini oluşturur. Strüktürden, gündelik insan yaşantısına; siyasetten, sanatsal akımlara kadar her katmanı karşılıklı etkileşim içinde dönüşür. Mimarlık tarihinin bu çok boyutlu gelişimi, etkileşimler üzerinde durmayı anlamlı ve gerekli hale getiriyor. Her mimari içerik, kendisini etkileyen ve etkilediği diğer içeriklerin de bilgisini içermekte. Mimarlığın çok boyutluluğuna dikkat çekerek yazılacak yeni tarihçeler, yaratıcı bir tarih ve mimarlık bilinci açısından önem taşıyor."


Uluslararası ARCHHIST'12 konferansına katılacak olan akademisyen ve yazarlar ise şöyle sıralanıyor: 

Ahmad Sanusi Hassan, Yasser Arab, Ahmet Turan Köksal, Alan Faraydoon, Noora Naeem, Alba Andrea López López, Alexios Tzompanakis, Antonio Lima, Aysu Püskülcü Aydın, Bahareh Hosseini, Ali Namazian, Burcu Günay, Daniel Coombes, Davood Navabiasi, Derya Yorgancıoğlu, Hale Gönül, Hilâl Aktur, Jamshid Karimzadeh, Kalliopi Amygdalou, Lila Theodoridou, Athena Moustaka, Manole Voroneanu, Margarita Teutli, Martin Düchs, Misha Nedeljkovich, Mona Omar, Mostafa Basiri, Habib Ghaderi Ardakani, Paraskevi Panteliadou, Rozmeri Basic, Simon Kringas, Sofia Lousa, Dimitra Goula, Vasiliki Kontogianni, Zühre Sözeri.


Konferans programına ulaşmak için
tıklayınız.


 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :