Ankara’da İz Bırakan Mimarlar

mimarizm.com / 18 Ekim 2021
VEKAM ve Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi işbirliği ile başlatılan "Ankara’da İz Bırakan Mimarlar" projesinin kapanış paneli 20 Ekim saat 14:00'da gerçekleşecek.

Koç Üniversitesi Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (VEKAM) ve Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi işbirliği ile 2018 yılında başlatılan proje; Ankara’da çok sayıda kamu ve konut yapısının tasarımcıları olarak bilinen, ancak sınırlı bir araştırmaya konu edilen ve haklarında yapılmış yayın sayısı oldukça sınırlı olan ya da önemlerinin altı bir kez daha çizilmesi gereken mimarların mimarlık serüvenlerine odaklanmıştır.

2020 yılında tamamlanan proje kapsamında Ankara’da tasarladıkları kamu ve konut yapıları ile özel bir önemi hakeden mimarları mimarlık gündemine taşıyan 14 panel düzenlenmiş ve bu paneller e-kitap olarak yayına dönüştürülmeye başlanmıştır. Proje çıktısı olarak oluşturulan arşivin VEKAM dijital arşivi üzerinden araştırmacıların kullanımına açılması hedeflenmekte ve bu kapsamdaki çalışmalar devam etmektedir.

20 Ekim 2021 tarihinde düzenlenecek olan değerlendirme panelinde proje sürecinde çalışılan mimarlarla ilgili üretilen bilgiler paylaşılacak ve yapılacak sunuşlarla çalışmanın odaklandığı dönem mimarlığı ve Ankara kentinin bu dönemdeki dönüşümü değerlendirilecektir.

Panel, zoom üzerinden çevrimiçi ve kayıtlı katılımcılarla gerçekleşecektir.

Kayıt ve ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :