Sıra Dışı Konut Yapıları/Yerleşimleri: Yıldız Apartmanı

mimarizm.com / 18 Ekim 2021
Mimarlar Derneği 1927 tarafından düzenlenen, ilk konusu Yıldız Apartmanı olarak belirlenen "Sıra Dışı Konut Yapıları/Yerleşimleri" etkinlik serisi 19 Ekim Salı günü saat 19:30'da başlayacak.

Etkinlik Hakkında

"Sıra Dışı Konut Yapıları/Yerleşimleri" temasıyla gerçekleştirilecek olan etkinlik serisinin ilk toplantısının konusu Yıldız Apartmanı olarak belirlenmiştir. Tema, gündelik hayatta önünden sıklıkla geçtiğimiz ancak fark etmediğimiz, gerek mimari özellikleri ile gerekse sundukları çevresel ve mekansal olanaklar ile benzerlerinden ayrılan, diğer yapılardan/yerleşimlerden farklılaşarak öne çıkan, güncel yapılar/yerleşimler için yol gösterici potansiyeller barındıran konut yapılarına/yerleşimlerine dikkat çekerek mimarlık ortamı ile buluşturmak ve böylece yapıyı/yerleşimi, mimarını kıymetlendirmek hedefiyle belirlenmiştir. Öte yandan kullanıcıların dikkatinin yaşamakta oldukları yapılara/yerleşimlere çekilmesi, kullanıcı deneyimlerinin paylaşılması önemsenmiştir. Yapıyı/yerleşimi mimari açıdan değerlendirmenin yanı sıra kullanıcıların da bu değerlendirmeye dahil olmalarının sağlanacağı  etkinlik serisinde ilk olarak Yıldız Apartmanı tartışmaya açılacaktır.

Nuray Bayraktar moderatörlüğünde Erdal Sorgucu, Mehmet Ali Börtücene, Perihan Kiper ve Sinan Sönmez tarafından çevrim içi yapılacak olan Sıra Dışı Konut Yapıları/ Yerleşimleri: Yıldız Apartmanı etkinliği, 19 Ekim Salı günü saat 19.30'da gerçekleşecek.

Etkinlik ayrıca Mimarlar Derneği 1927 Youtube hesabında eş zamanlı olarak yayınlanacaktır.
 
ZOOM Bağlantısı: https://zoom.us/j/2168948632
ZOOM Meeting ID: 216 894 8632

Ayrıntılı bilgi için tıklayın
 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :