5. Uluslararası İç Mimarlık Sempozyumu

mimarizm.com / 17 Mart 2016
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü tarafından 3 - 6 Mayıs 2016 tarihlerinde düzenlenecek sempozyumda Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen tasarımcıları ve iç mimarları, mekan tasarımında yenilikçi yaklaşımlar konusunu ele alacaklar.

MSGSÜ Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü’nün bu yıl ilk kez uluslararası boyutta gerçekleştireceği sempozyum, Fındıklı Kampüsü Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu’nda iç mimarlığa ve tasarıma ilgisi olan tüm ziyaretçilere kapılarını ücretsiz olarak açacak.

‘Mekan Tasarımında Yenilikçi Yaklaşımlar’ temalı sempozyumun açılışına meslekleri mimarlık olan Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş başta olmak üzere birçok bürokrat ve sektöre önemli katkılar sağlayan kurum ve kuruluşlar davet edilecek.

Dört gün sürecek sempozyumda Türkiye’den Emre Arolat, Hasan Mingü, Seyhan Özdemir - Sefer Çağlar, Özlem Yan Devrim, Mustafa Toner'in de aralarında yer aldığı mimar ve iç mimarlar, uluslararası boyuta taşıdıkları başarılarının ardındaki bilgi ve birikimleri aktaracaklar.

Fikirtepe Platformu desteğiyle düzenlenen sempozyuma, Yapı-Endüstri Merkezi (YEM)’in kurucu ortaklarından duayen mimar Doğan Hasol moderatör olarak katılacak.  

Yabancı konuşmacılar arasında ise insansız helikopter tasarımıyla çığır açan Joseph Forakis'in yanı sıra değişik fikir ve tasarımlarla iç mimarlıkta önemli projeler üreten Mark Philips, Tim Power, Dr. Sacha Peters, Marcus Cruz ve Joachim Sauter yer alacak.

Uluslararası İç Mimarlık Sempozyumu

Yabancı konuşmacıların konu başlıkları ise şöyle:

Dr. Sacha PETERS
Akıllı malzemeler 

Marcus CRUZ
İnsan odaklı malzemeler ile yeni mimari tasarımlar

Joachim SAUTER
Yeni medyanın mimaride tasarım olarak kullanımı

Mark PHILIPS
Yenilikçi iç mekan tasarımları ve yenilikçi yaşamla ilişkisi

Joseph FORAKIS 
Yeni ürünler ve yeni iç mekanlar  

Tim POWER 
Yeni tasarım dünyasının yeni markaları ve yeni yüzleri

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :