4. Ulusal İç Mimarlık Sempozyumu

mimarizm.com / 24 Şubat 2015
4. Ulusal İç Mimarlık Sempozyumu


Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü ve İç Mimarlar Odası İstanbul Şubesi tarafından iki yılda bir düzenlenen Ulusal İç Mimarlık Sempozyumları'nın dördüncüsü 6-8 Mayıs 2015 tarihleri arasında MSGSÜ Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu' nda gerçekleşecek.

Teması "Mekan Tasarımında Disiplinler arası Yaklaşımlar" olarak belirlenen sempozyum, iç mimarlık mesleğinin taşıdığı işlevsel ve sanatsal özellikler göz önüne alındığında başta mimarlık, mühendislik, güzel sanatlar, endüstri ürünleri tasarımı, felsefe, sosyoloji, psikoloji olmak üzere pek çok disiplinle ilişkisini güçlendirmeyi hedefliyor.

İç mimarlık tasarımında verimliliği sağlamanın ön koşulu hiç kuşkusuz farklı disiplinlerle kurulacak programlı ilişkilerdir. Yaşamı yeniden biçimlendirerek değişime imkan tanıyan her alanda ve yaratıcılığın gelişiminde disiplinler arası işbirliğinden yararlanmanın gerekliliği yadsınamaz. D.N. Perkins'in "Disiplinlerin kesiştiği noktada yenilik olasılığı artar" sözünde vurguladığı gibi, 4. Ulusal İç Mimarlık Sempozyumu da iç mimari tasarıma yeni açınımlar kazandıracak bir platform oluşturmayı amaçlamaktadır.

Sempozyumda, belirlenen tema kapsamında değerlendirilerek bilim kurulu tarafından seçilen bildiriler, üç gün boyunca sunulacak ve tartışılacaktır. Konu ile ilgili panel ve söyleşilerin yanında, bilimsel toplantılar arasında sanatsal performansların da gerçekleşeceği etkinlik, 8 Mayıs 2015 Cuma günü sona erecek.

Mimar, iç mimar, mühendis, tasarımcı ve akademisyenlerin katılım göstereceği etkinlik hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :