3. Ulusal İç Mimarlık Sempozyumu

mimarizm.com / 11 Ocak 2012
3. Ulusal İç Mimarlık Sempozyumu

10-12 Ekim 2012 tarihlerinde gerçekleştirileceği duyurulan "Mekan Tasarımında Endüstriyel Boyut" temalı 3. Ulusal İç Mimarlık Sempozyumu, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi binalarında yapımı süren depreme karşı güçlendirme çalışmaları nedeniyle 3 - 5 Nisan 2013 tarihlerine ertelendi.

                            

İç Mimarlık alanında yaşanan gelişmeleri; farklı disiplinler ışığında ortak bir platformda toplayıp tartışmaya açmak, mesleki ve akademik anlamda bilgi paylaşımını güçlendirerek desteklemek amacıyla Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ), İç Mimarlık Bölümü tarafından 2 yılda bir düzenlenen Ulusal İç Mimarlık Sempozyumları'nın üçüncüsü, 03 - 05 Nisan 2012 tarihleri arasında MSGSÜ Sedat Hakkı Eldem Oditoryumu'nda gerçekleştirilecek.

"Mekan Tasarımında Endüstriyel Boyut" teması altında düzenlenen sempozyum, öncelikle günümüz mekanları ile endüstriyel üretimin etkileşimini ortaya koymayı hedefliyor. Bu perspektifte, bilgi ve teknoloji çağının mekan anlayışı içerisinde her geçen gün ağırlığını hissettiren endüstriyel gelişmeleri çok yönlü olarak irdelemek amaçlanıyor.

Sempozyum teması kapsamında; Mekan ve Endüstri, Mobilya, Marka, Kimlik/sizleşme, Üretim Teknikleri, Malzeme, Tarihsel Süreç ve Estetik alt başlıkları üzerinden ilişkilendirilen araştırma ve görüşlerin tartışmaya açılacak olması, tasarımcılar ve sektör açısından ayrı bir önem taşıyor.

Sempozyumda, belirlenen tema kapsamında değerlendirilerek, bilim kurulu tarafından seçilen bildiriler, üç gün boyunca sunulacak ve tartışılacak. Panel ve söyleşilerin yanı sıra sanatsal performansları ile de bilimsel toplantılar arasında ayrıcalıklı bir konumda olan etkinlik, 05 Nisan 2012 Cuma günü sona erecek.

Sempozyuma bildiri özeti göndermek isteyenlerin, gönderilerini, mesaj konusunu "sempozyum2012soyad" şeklinde düzenleyerek ilgili e-posta adresine iletmeleri isteniyor.


Ayrıntılı bilgiye ve programa ulaşmak için tıklayınız


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :