3. Ulusal Yapı Kongresi ve Sergisi

mimarizm.com / 24 Ağustos 2016
TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından 24-25-26 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleştirecek olan kongrenin ana teması “Teknik Tasarım, Güvenlik ve Erişilebilirlik” olarak belirlendi.

Yapı sektörü ile çevre, tasarım, üretim, kullanım, koruma, denetim, yönetim, güvenlik ve yıkım süreçleri arasındaki ilişkilerin tartışılacağı; sorun ve çözüm önerilerinin paylaşılacağı bir ortam sağlamak amacıyla düzenlenen kongrenin bildiri metinlerinin değerlendirilmesi 5 Eylül’de yapılacak. Bildiri metni son teslim tarihi ise 26 Eylül.

Üç bildiri ödüllendirilecek

Bildiri sunumlarının gerçekleşeceği kongre sonunda Bilim Kurulu tarafından seçilecek üç bildiri ödüllendirilecek. Mesleki eğitimi ön plana alarak mimarlık ile ilgili meslek gruplarının hızla gelişen bu ortamı takip edebilmeleri ve ortama katkıda bulunabilmeleri amacıyla gerçekleştirilecek kongrenin konu alan başlıkları şöyle belirlendi: Yapı ve Yapım Teknolojileri, Yapı Malzemeleri, Yapı ve Çevre İlişkisi, Yapı ve Çevre Güvenliği, Herkes için Erişilebilirlik, Tarihi Yapı ve Çevre, Restorasyon ve Koruma, Yapı Denetimi, Proje ve Yapım Yönetimi.

3. Ulusal Yapı Kongresi ve Sergisi

Bu alanlar doğrultusunda irdelenecek 9 konu başlığı ise şunlar:
1) Yapı malzemeleri: teknik ve çevresel performansları, 2) Yapım teknikleri ve uygulama detaylar, 3) Alternatif yapı malzemeleri ve sistemleri, 4) Yapı denetimi ve güvenlik: sorun analizi ve takibi, yapısal analizler ve yapılarda deprem güvenliği, yangın güvenliği, risk analizi vb., 5) Çevresel kontrol: Yapılarda enerji verimliliği, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı, mimari akustik, mekansal aydınlatma, işlevsel sistemler vb., 6) Kültürel mirasın korunması, 7) Yapı yönetimi; tasarımı, proje üretimi, yapımı ve kullanımı, maliyet analizleri, kullanıcı güvenliği ve sağlığı, 8) Yapım-bilgi teknoloji ilişkileri, 9) Yapılı çevre ve erişilebilirlik, mekânsal sorunlar, çözüm önerileri, teknik standartlar.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :