2D1 Tasarım Toplantıları - TİCARİ YAPILAR

mimarizm.com / 23 Ağustos 2016
Yapı-Endüstri Merkezi (YEM), Türkiye ve dünyadan yaratıcı yapı profesyonellerini bir araya getiren bir platform olması amacıyla düzenlediği “2D1 Tasarım Toplantıları” serisine ‘Ticari Yapılar’ temasıyla devam ediyor.

Mimarlık, içmimarlık ve tasarım disiplinlerinin önde gelen temsilcilerini yıl boyunca buluşturan en önemli etkinliklerden olan “2D1 Tasarım Toplantıları” serisinin altıncısı, Guardian Cam sponsorluğunda “2D1 Ticari Yapılar” temasıyla 8 Eylül 2016 Perşembe günü Yapı-Endüstri Merkezi’nde gerçekleşecek. 

Toplantıda, son dönem ticari yapı projeleriyle ilgili gündem konuları, yapı üretimini destekleyen işveren ve tüketici beklentileri, mimarın kullanıcıya ve çevreye karşı artan sorumluluğu, malzeme ve yapı teknolojisindeki gelişmelerin tasarımlara nasıl yansıdığı değerlendirilecek. 

“2D1 Ticari Yapılar” toplantısında; ticari yapılarda gördüğümüz hızlı artış ve değişim, iş hayatının merkezini oluşturan ticari yapıların geliştirilmesi, işletme yönetimleri için planlama ve tasarım kriterleri, arazi değerleme ve gayrimenkul geliştirmede finansal olarak dikkat edilmesi gereken faktörler, farklılaşan mimari tasarımlarla birlikte mercek altına alınacak.

Toplantının konuşmacılarından Gökhan Aksoy Mimarlık Kurucusu Gökhan Aksoy; kullanıcı ve çevreyi dikkate alarak oluşturdukları programlar, malzeme seçimleri, mekan yerleşimleri, çevre ilişkisi ve mimarın farklılaştığı yönlerle birlikte; yeni dönem trend ve tipolojileri dinleyicilerle paylaşacak.

Cushman & Wakefield Türkiye Yatırım ve Sermaye Piyasaları Direktörü Didem Erendil; konum stratejisinin önemine değinerek perakendecilerin yeni pazarlara girişinden, arazi değerleme ve gayrimenkul geliştirmede hem finansal hem de plan kurgusu olarak dikkat edilmesi gereken faktörlere kadar; ticari yapı olarak konumlanan bir bina için işverenin strateji ve uygulamalarını irdeleyecek.

Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özgümüş ise konuşmasında, ticari yapılar tipolojisi kapsamında yer alan ofisler, çok fonksiyonlu yerleşkeler, showroomlar, AVMler, pazar yerleri gibi kent içinde iş hayatının merkezini oluşturan yapıların geliştirilmesinde planlama ve tasarım kriterlerini ele alacak.

PROGRAM:

17:00-17:30  Kayıt ve Karşılama İkramı 

17:30-17:45  Mustafa Akça, Guardian Cam Türkiye ve Orta Asya Genel Müdürü

17:45-18:15  Didem Erendil, Cushman & Wakefield Türkiye Yatırım ve Sermaye Piyasaları Direktörü 

18:15-18:45  Murat Özgümüş, Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

18:45-19:15  Gökhan Aksoy, Gökhan Aksoy Mimarlık Kurucusu 

19:15-19:45  Tartışma-Sohbet (tüm konuşmacılarla) 

19:45-20:30  İkram 

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için tıklayın.


KONUŞMACILAR:

Didem Erendil

Didem ErendilDidem Erendil, global bir gayrimenkul danışmalık şirketi olan Cushman & Wakefield Türkiye Yatırım ve Sermaye Piyasaları Departmanı yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Yerel ve uluslararası geliştirici, yatırımcı, mal sahibi, yatırım fonu, finansal kuruluş ve aile ofislerine yatırım danışmanlığından sorumlu olan Erendil alım, satım, satış-geri kiralama, ortaklıklar, vadeli alım sözleşmeleri, finansman ve durum tespiti çalışmaları olmak üzere çok çeşitli işlemde görev almıştır.10 yılı aşkın bir süredir gayrimenkul sektöründe görev almakta olan Erendil Cushman & Wakefield Yatırım ve Sermaye Piyasaları Departmanı yöneticiliği öncesi global bir yatırım fonu yöneticisi olan Pramerica Real Estate Investors (Prudential) bünyesinde Varlık Müdürü olarak görev yapmış, yeni yatırım ve finansman süreçlerini ve Türkiye’de yer alan gayrimenkul portföyünü yönetmiştir. London School of Economics (LSE) Yüksek Lisans, Bilkent Üniversitesi Lisans diploması sahibi Erendil ayrıca lisanlı RICS üyesi, ULI Türkiye İcra Kurulu üyesi, LSE Global Gayrimenkul Grubu Türkiye Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Gökhan Aksoy

Gökhan Aksoy1978 yılında Ankara'da doğdu. 1995, 2000 yılları arasında Gazi Üniversitesi Mimarlık Bölümü ve ODTÜ Mimarlık Bölümü'ndeki lisans eğitiminin ardından 2003 yılında ODTÜ Mimarlık Fakültesi Yapı Bilimleri Bölümü'nde yüksek lisans derecesi aldı. Halen aynı üniversitede doktora çalışmalarına devam etmektedir. 2000 yılında başladığı profesyonel meslek yaşantısına, şu an kurucusu olduğu Gökhan Aksoy Mimarlık Ltd. Şti. 'nde devam etmektedir. Serbest mimarlık faaliyetini sürdürdüğü bu süreç içinde ulusal mimarlık yarışmalarında birçok ödül kazanmıştır. Bunun yanı sıra Türk Serbest Mimarlar Derneği'nde 2007-2009 yılları arasında Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır. Serbest mimarlık faaliyetlerinin yanı sıra, çeşitli üniversitelerde, ders vermekte ve jüri üyeliği yapmaktadır.

Murat Özgümüş

Murat Özgümüş1966 yılında Ankara’da doğan Murat Özgümüş, T.E.D. Ankara Koleji’nde ilk, orta ve lise eğitimini tamamladıktan sonra, İTÜ Mimarlık Fakültesinden 1990 yılında mezun oldu. Askerlik hizmetini MSB İnşaat emlakta tamamladı. 1992-2004 yıllarında MRT Mimarlık Yapı Yönetim şirketi ortağı olarak serbest mimarlık ve müteahhitlik hizmetleri yaptı. 2004 yılından günümüze Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Mustafa Akça

Mustafa Akça1979 doğumlu Akça, İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nü tamamladıktan sonra Yeditepe Üniversitesi Pazarlama Yüksek Lisans programından onur derecesiyle mezun oldu. UPS Turkiye, Audi ve TNT Express şirketlerinin satış departmanlarında çeşitli görevler üstlendikten sonra yapı sektörüne Schott Türkiye’nin Türkiye ve Orta Doğu Satış Yöneticisi pozisyonuyla adım attı. Estetik, ekonomik ve enerji verimli özellikleriyle dikkat çeken dünyanın en büyük düz ve kaplanmış cam üreticilerinden biri olan Guardian Cam’a 2011’de Ülke Satış Yöneticisi olarak başladı. Ardından 2014 yılında, Türkiye, Bulgaristan, Yunanistan, Kıbrıs, İsrail, Azerbaycan, Türkmenistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Tacikistan ülkelerinden sorumlu Akdeniz ve Orta Asya Bölge Ticari Yönetisi görevine atandı. Bu alanlarda geliştirilen mimari projeler ve sağlanan çeşitli ürünler ile yenilikçi cam kullanımlarının stratejilerinde bire bir rol oynadı. 2015 itibariyle Guardian Cam’ın Türkiye ve Orta Asya Genel Müdürü görevini yürütmektedir. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :